Palkinnot - Czech Lion Awards - 2004-2013
Kansalliset palkinnot
- Jussi palkinto
- Academy Awards
- Independent Spirit Awards
- British Academy of Film and Television Arts (BAFTA)
- British Independent Film Awards (BIFA)
- European Film Awards
- César Awards
- Goya Awards
- German Film Awards
- Robert Awards (Danish Film Awards)
- Czech Lion Awards
- Sun in a Net Awards
- Polish Film Awards
- Hungarian Motion Picture Awards (Hungarian Film Awards)
- Filmfare Awards
- Guldbagge Awards
- Amanda Awards
- AACTA International Awards
- Hong Kong Film Awards
Elokuvafestivaalit
- Cannes Film Festival
- Venice Film Festival
- Berlinale (Berlin International Film Festival)
- Toronto International Film Festival
- Tribeca Film Festival
- Sundance Film Festival
- Karlovy Vary International Film Festival (KVIFF)
- Zurich Film Festival
- San Sebastián International Film Festival
- Sitges Film Festival
- Shanghai International Film Festival
- Warsaw International Film Festival
- Miami Film Festival
- Montreal World Film Festival
- Hong Kong International Film Festival (HKIFF)
- Melbourne International Film Festival (MIFF)
- Tallinn Black Nights Film Festival
- Ji.hlava International Documentary Film Festival
- Zlín Film Festival
- FAMUfest
- Norwegian International Film Festival Haugesund
- Avoriaz International Fantastic Film Festival
Kriitikoiden palkinnot
- Golden Globes
- Critics Choice Awards
- Florida Film Critics Circle Awards
- Los Angeles Film Critics Association Awards
- New York Film Critics Circle Awards
- Czech Film Critics Awards
Genre / Erikoispalkinnot
Hupipalkinnot
2013 - 21. Český lev
Best Film
- Palava pensas (Tomáš Hrubý, Pavla Janoušková Kubečková, Tereza Polachová, Antony Root)
- Jako nikdy (Ondřej Trojan)
- Koomikot (Michal Kollár, Viktor Tauš)
- Revival (Rudolf Biermann)
- Rozkoš (Viktor Schwarcz)
Best Director
- Agnieszka Holland (Palava pensas)
- Zdeněk Tyc (Jako nikdy)
- Jan Hřebejk (Líbánky)
- Alice Nellis (Revival)
- Jitka Rudolfová (Rozkoš)
Best Documentary
- Šmejdi (Silvie Dymáková)
- DK (Bára Kopecká)
- Hledá se prezident (Tomáš Kudrna)
- Hoteliér (Josef Abrhám ml.)
- Show! (Bohdan Bláhovec)
Best Actor
- Jiří Schmitzer (Jako nikdy)
- Petr Stach (Palava pensas)
- Oldřich Kaiser (Koomikot)
- Marián Geišberg (Revival)
- Miroslav Krobot (Revival)
Best Actress
- Petra Špalková (Jako nikdy)
- Táňa Pauhofová (Palava pensas)
- Aňa Geislerová (Líbánky)
- Zuzana Bydžovská (Revival)
- Jana Plodková (Rozkoš)
Best Supporting Actor
- Jiří Lábus (Koomikot)
- Ivan Trojan (Palava pensas)
- David Novotný (Křídla Vánoc)
- Jiří Černý (Líbánky)
- Jaroslav Plesl (Rozkoš)
Best Supporting Actress
- Jaroslava Pokorná (Palava pensas)
- Zuzana Mauréry (Colette)
- Taťjana Medvecká (Jako nikdy)
- Kati Outinen (Koomikot)
- Jenovéfa Boková (Revival)
Best Screenplay
- Štěpán Hulík (Palava pensas)
- Markéta Bidlasová (Jako nikdy)
- Petr Jarchovský (Koomikot)
- Alice Nellis (Revival)
- Jitka Rudolfová (Rozkoš)
Best Cinematography
- Martin Štrba (Palava pensas)
- Marek Jícha (Colette)
- Patrik Hoznauer (Jako nikdy)
- Martin Štrba (Líbánky)
- Ferdinand Mazurek (Rozkoš)
Best Editing
- Palava pensas (Pavel Hrdlička ml.)
- Jako nikdy (Vladimír Barák)
- Křídla Vánoc (Alois Fišárek)
- Revival (Filip Issa)
- Rozkoš (Jakub Hejna)
Best Sound Design
- Palava pensas (Petr Čechák, Marek Hart)
- Donšajni (Radim Hladík ml.)
- Jako nikdy (Jan Čeněk)
- Revival (Viktor Ekrt, Matthew Gough)
- Rozkoš (Richard Müller)
Best Score
- Antoni Komasa-Lazarkiewicz (Palava pensas)
- Petr Ostrouchov (Koomikot)
- Richard Krajčo (Křídla Vánoc)
- Aleš Březina (Líbánky)
- Jan Ponocný (Revival)
Best Production Design
- Palava pensas (Milan Býček)
- Colette (Václav Novák)
- Jako nikdy (Adam Pitra)
- Koomikot (Jan Kadlec)
- Rozkoš (Jan Pjena Novotný)
Best Costume Design
- Palava pensas (Katarína Hollá)
- Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (Marianna Stránská)
- Jako nikdy (Andrea Králová)
- Revival (Katarína Hollá)
- Rozkoš (Marek Cpin)
Best Make-up
- Palava pensas (Zdeněk Klika)
- Colette (Jaroslav Šámal)
- Jako nikdy (Jana Bílková)
- Koomikot (René Stejskal)
- Rozkoš (Jana Bílková)
Magnesia Award for Best Student Film
Extraordinary Contribution to Czech Cinema
Best Film Poster
Film Fans Award
2012 - 20. Český lev
Best Film
Ve stínu
Best Film
- Ve stínu
- Čtyři slunce
- Odpad město smrt
- Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka
- Polski film (Milan Kuchynka)
Best Director
- David Ondříček (Ve stínu)
- Bohdan Sláma (Čtyři slunce)
- Jan Hřebejk (Odpad město smrt)
- Jan Prušinovský (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
- Marek Najbrt (Polski film)
Best Documentary
- Láska v hrobě (David Vondráček)
- Dva nula (Pavel Abrahám)
- Private Universe (Helena Třeštíková)
- Váňa (Jakub Wagner)
- Věra 68 (Olga Sommerová)
Best Actor
- Ivan Trojan (Ve stínu)
- Ondřej Vetchý (7 dní hříchů)
- Jaroslav Plesl (Čtyři slunce)
- Martin Pechlát (Odpad město smrt)
- Miroslav Krobot (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
Best Actress
- Gabriela Míčová (Odpad město smrt)
- Vica Kerekes (7 dní hříchů)
- Aňa Geislerová (Čtyři slunce)
- Soňa Norisová (Ve stínu)
- Jiřina Bohdalová (Vrásky z lásky)
Best Supporting Actor
- Ondřej Vetchý (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
- Jiří Schmitzer (Cesta do lesa)
- Karel Roden (Čtyři slunce)
- Martin Finger (Odpad město smrt)
- Sebastian Koch (Ve stínu)
Best Supporting Actress
- Klára Melíšková (Čtyři slunce)
- Barbora Hrzánová (Modrý tygr)
- Pavla Beretová (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
- Jana Plodková (Polski film)
- Jiřina Jirásková (Vrásky z lásky)
Best Screenplay
- Marek Epstein, David Ondříček, Misha Votruba (Ve stínu)
- Bohdan Sláma (Čtyři slunce)
- Dušan David Pařízek (Odpad město smrt)
- Jan Prušinovský (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
- Robert Geisler, Marek Najbrt, Benjamin Tuček (Polski film)
Best Cinematography
- Adam Sikora (Ve stínu)
- Ján Ďuriš (7 dní hříchů)
- Diviš Marek (Čtyři slunce)
- Jan Malíř (Eštebák)
- Lukáš Milota, Martin Štrba (Odpad město smrt)
Best Editing
Best Sound Design
Best Score
- Jan P. Muchow, Michal Novinski (Ve stínu)
- Vypsaná fiXa (Čtyři slunce)
- Ivan Acher (Odpad město smrt)
- Vratislav Kydlíček, Jan P. Muchow (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka)
- Midi Lidi (Polski film)
Best Artistic Achievement
Most Successful Czech Film
Best Foreign Film
Film Critics and Theoreticians Award for Best Feature Film
- Ve stínu (Ehud Bleiberg, Kryštof Mucha, David Ondříček)
- Polski film (Milan Kuchynka, Grzegorz Madej, Marek Najbrt)
- Čtyři slunce (Petr Oukropec, Bohdan Sláma, Pavel Strnad)
- Odpad město smrt (Jan Hřebejk, Čestmír Kopecký)
- Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (Petr Erben, Misu Predescu, Jan Prušinovský)
Film Critics and Theoreticians Award for Best Documentary
- Láska v hrobě (David Vondráček)
- Dva nula (Pavel Abrahám)
- Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid (Karel Vachek)
- Private Universe (Helena Třeštíková)
- Věra 68 (Olga Sommerová)
Magnesia Award for Best Student Film
Best Film Poster
2011 - 19. Český lev
Best Film
Poupata
Best Film
Best Director
- Zdeněk Jiráský (Poupata)
- Tomáš Luňák (Alois Nebel)
- Jan Hřebejk (Nevinnost)
- Václav Havel (Odcházení)
- Robert Sedláček (Rodina je základ státu)
Best Documentary
- Pimeää auringon alla (Martin Mareček)
- Divadlo Svoboda (Jakub Hejna)
- Nickyho rodina (Matej Mináč)
- Trafačka – Chrám svobody (Saša Dlouhý, Roman Vávra)
- Vše pro dobro světa a Nošovic (Vít Klusák)
Best Actor
- Vladimír Javorský (Poupata)
- Miroslav Krobot (Dom)
- Karel Roden (Lidice)
- Josef Abrhám (Odcházení)
- Ondřej Vetchý (Vendeta)
Best Actress
- Aňa Geislerová (Nevinnost)
- Dagmar Havlová (Odcházení)
- Ivana Chýlková (Perfect Days - I ženy mají své dny)
- Malgorzata Pikus (Poupata)
- Eva Vrbková (Rodina je základ státu)
Best Supporting Actor
- Hynek Čermák (Nevinnost)
- Karel Roden (Alois Nebel)
- Oldřich Kaiser (Odcházení)
- Ondřej Sokol (Perfect Days - I ženy mají své dny)
- Oldřich Kaiser (Vendeta)
Best Supporting Actress
- Taťjana Medvecká (Dom)
- Anna Kameníková (Nevinnost)
- Vlasta Chramostová (Odcházení)
- Zuzana Bydžovská (Perfect Days - I ženy mají své dny)
- Simona Babčáková (Rodina je základ státu)
Best Screenplay
- Václav Havel (Odcházení)
- Zdeněk Mahler (Lidice)
- Petr Jarchovský (Nevinnost)
- Zdeněk Jiráský (Poupata)
- Robert Sedláček (Rodina je základ státu)
Best Cinematography
- Vladimír Smutný (Poupata)
- Jan Baset Střítežský (Alois Nebel)
- Antonio Riestra (Lidice)
- Jan Malíř (Odcházení)
- Martin Štrba (Vendeta)
Best Editing
Best Sound Design
Best Score
- Ondřej Ježek, Petr Kružík (Alois Nebel)
- Vladivojna La Chia (Nevinnost)
- Michal Pavlíček (Odcházení)
- Martin Přikryl (Poupata)
- Petr Ostrouchov (Vendeta)
Best Artistic Achievement
Most Successful Czech Film
Best Foreign Film
Magnesia Award for Best Student Film
Extraordinary Contribution to Czech Cinema
Best Film Poster
2010 - 18. Český lev
Best Film
Pouta
Best Film
Best Director
- Radim Špaček (Pouta)
- Jan Svěrák (Kuky se vrací)
- Robert Sedláček (Největší z Čechů)
- Ondřej Trojan (Občanský průkaz)
- Jan Švankmajer (Přežít svůj život)
Best Documentary
- Katka (Helena Třeštíková)
- 25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna (Martin Šulík)
- Český mír (Vít Klusák, Filip Remunda)
- Medvědí ostrovy (Martin Ryšavý)
- Nesvatbov (Erika Hníková)
Best Actor
- Ondřej Malý (Pouta)
- Karel Roden (Habermannův mlýn)
- Konstantin Lavronenko (Kajínek)
- Jaroslav Plesl (Největší z Čechů)
- Martin Myšička (Občanský průkaz)
Best Actress
- Zuzana Bydžovská (Mamas & Papas)
- Simona Babčáková (Největší z Čechů)
- Aňa Geislerová (Občanský průkaz)
- Kristína Tormová (Pouta)
- Lenka Vlasáková (Ženy v pokušení)
Best Supporting Actor
- Vladimír Dlouhý (Kajínek)
- Igor Bareš (Největší z Čechů)
- Igor Chmela (Největší z Čechů)
- Oldřich Kaiser (Pouta)
- Lukáš Latinák (Pouta)
Best Supporting Actress
- Eliška Balzerová (Ženy v pokušení)
- Zuzana Kronerová (Habermannův mlýn)
- Zuzana Čapková (Mamas & Papas)
- Kristýna Boková (Občanský průkaz)
- Barbora Milotová (Pouta)
Best Screenplay
- Ondřej Štindl (Pouta)
- Jan Drbohlav, Juraj Herz, Wolfgang Limmer (Habermannův mlýn)
- Alice Nellis (Mamas & Papas)
- Robert Sedláček (Největší z Čechů)
- Petr Jarchovský (Občanský průkaz)
Best Cinematography
- Jaromír Kačer (Pouta)
- Alexander Šurkala (Habermannův mlýn)
- Marek Jícha (Hlava-ruce-srdce)
- Vladimír Smutný (Kuky se vrací)
- Martin Štrba (Občanský průkaz)
Best Editing
Best Sound Design
Best Score
- Michal Novinski (Kuky se vrací)
- Jan Ponocný, Buty (Mamas & Papas)
- Petr Ostrouchov (Občanský průkaz)
- Tomáš Vtípil (Pouta)
- Jan P. Muchow (Ženy v pokušení)
Best Artistic Achievement
Most Successful Czech Film
Magnesia Award for Best Student Film
Extraordinary Contribution to Czech Cinema
2009 - 17. Český lev
Best Film
Best Director
Best Documentary
- Zapomenuté transporty do Polska (Lukáš Přibyl)
- Občan Havel přikuluje (Adam Novák)
- Vítejte v KLDR! (Linda Kallistová Jablonská)
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
- Ladislav Chudík (Kawasakiho růže)
- Martin Huba (3 sezóny v pekle)
- Antonín Kratochvíl (Kawasakiho růže)
Best Supporting Actress
- Daniela Kolářová (Kawasakiho růže)
- Klára Melíšková (Protektor)
- Tereza Ramba (Zemský ráj to napohled)
Best Screenplay
- Robert Geisler, Marek Najbrt, Benjamin Tuček (Protektor)
- Tomáš Mašín (3 sezóny v pekle)
- Petr Jarchovský (Kawasakiho růže)
Best Cinematography
Best Editing
Best Sound Design
Best Score
Best Artistic Achievement
Most Successful Czech Film
Film Critics and Theoreticians Award for Best Feature Film
Film Critics and Theoreticians Award for Best Documentary
Extraordinary Contribution to Czech Cinema
Best Film Poster
2008 - 16. Český lev
Best Film
Karamazovi
Best Film
Best Director
Best Documentary
- Občan Havel (Miroslav Janek, Pavel Koutecký)
- Ghetto jménem Baluty (Pavel Štingl)
- René (Helena Třeštíková)
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Screenplay
Best Cinematography
- Vladimír Smutný (Taistelu Tobrukista)
- F. A. Brabec, Ján Ďuriš (Bathory)
- Karel Fairaisl (Hlídač č. 47)
Best Editing
Best Sound Design
Best Score
- Sussan Deyhim, Richard Horowitz (Taistelu Tobrukista)
- Jan A.P. Kaczmarek (Karamazovi)
- Vladimír Godár (Venkovský učitel)
Best Artistic Achievement
Most Successful Czech Film
Extraordinary Contribution to Czech Cinema
Best Film Poster
2007 - 15. Český lev
Best Film
Tajnosti
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
- Marion Cotillard (Pariisin varpunen – Edith Piaf)
- Iva Bittová (Tajnosti)
- Daniela Kolářová (Elämä kierrättää)
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Screenplay
Best Cinematography
Best Editing
Best Sound Design
Best Score
- Becky Bentham, Edouard Dubois, Christopher Gunning (Pariisin varpunen – Edith Piaf)
- Buty (Tajnosti)
- Jan P. Muchow (Václav)
Best Artistic Achievement
Most Successful Czech Film
Best Film Poster
2006 - 14. Český lev
Best Film
Tarjoilin Englannin kuninkaalle
Best Film
Best Director
- Jiří Menzel (Tarjoilin Englannin kuninkaalle)
- David Ondříček (Grandhotel)
- Jan Hřebejk (Kráska v nesnázích)
Best Actor
- Jiří Schmitzer (Kráska v nesnázích)
- Oldřich Kaiser (Tarjoilin Englannin kuninkaalle)
- Jiří Langmajer (Pravidla lži)
Best Actress
- Aňa Geislerová (Kráska v nesnázích)
- Klára Issová (Grandhotel)
- Julia Jentsch (Tarjoilin Englannin kuninkaalle)
Best Supporting Actor
- Martin Huba (Tarjoilin Englannin kuninkaalle)
- Jaroslav Plesl (Grandhotel)
- Josef Abrhám (Kráska v nesnázích)
Best Supporting Actress
- Jana Brejchová (Kráska v nesnázích)
- Jana Krausová (Hezké chvilky bez záruky)
- Eva Holubová (Účastníci zájezdu)
Best Screenplay
- Robert Sedláček (Pravidla lži)
- Petr Jarchovský (Kráska v nesnázích)
- Jiří Menzel (Tarjoilin Englannin kuninkaalle)
Best Cinematography
- Jaromír Šofr (Tarjoilin Englannin kuninkaalle)
- Richard Řeřicha (Grandhotel)
- Jan Malíř (Kráska v nesnázích)
Best Editing
Best Sound Design
Best Score
- Jan P. Muchow (Grandhotel)
- Vladimír Merta (Fimfárum 2)
- Aleš Březina (Tarjoilin Englannin kuninkaalle)
Best Artistic Achievement
Most Successful Czech Film
Best Film Poster
2005 - 13. Český lev
Best Film
Štěstí
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
- Aňa Geislerová (Štěstí)
- Nina Divíšková (Příběhy obyčejného šílenství)
- Simona Stašová (Román pro ženy)
Best Screenplay
Best Cinematography
Best Editing
Best Sound Design
Best Score
- Vladimír Godár (Sluneční stát)
- Martin Smolka (Kousek nebe)
- Karel Holas (Příběhy obyčejného šílenství)
Best Artistic Achievement
Most Successful Czech Film
Best Film Poster
2004 - 12. Český lev
Best Film
Horem pádem
Best Film
Best Director
Best Actor
Best Actress
Best Supporting Actor
Best Supporting Actress
Best Screenplay
- Petr Jarchovský (Horem pádem)
- Ivan Fíla (König der Diebe)
- Robert Geisler, Marek Najbrt, Benjamin Tuček (Mistři)