Näyttelijät
Martin Růžek
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Tři na lavičce (1978) (TV elokuva)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Všichni dobří rodáci (1968) - kertoja
Jana Dítětová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
S čerty nejsou žerty (1984)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV elokuva)
Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV elokuva)
Jan Skopeček
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vyšší princip (1960)
S čerty nejsou žerty (1984)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Marie Brožová
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Varastettu ilmalaiva (1966)
Alexandr Dumas starší (1970) (sarja)
Návrat pana Ryšánka (1971) (TV elokuva)
Alena Kreuzmannová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV elokuva)
Salaisuuksien saari (1958)
Dobrý voják Švejk (1956)
Jaroslav Mareš
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Naši furianti (1983) (teatteritallenne)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV elokuva)
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Miroslav Homola
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Dobrý voják Švejk (1956)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Parooni Münchhausenin uskomattomat seikkailut (1961)
Václav Trégl
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Těžká Barbora (1960) (teatteritallenne)
Pakopaikka metsikössä (1976)
Lída Roubíková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jako kníže Rohan (1983) (TV elokuva)
Scapinova šibalství (1980) (TV elokuva)
Smuteční slavnost (1969)
Josef Hlinomaz
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Keisarin leipuri (1951)
Limonadi Joe (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Karel Pavlík
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Vyšší princip (1960)
Charleyova teta (1969) (teatteritallenne)
Světáci (1969)
Věra Kalendová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kulový blesk (1978)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Karel Fořt
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Kuoleman nimi on enkeli (1963)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Kerran elämässä (1979)
Vlasta Jelínková
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Veijareitten kylä (1985)
Pakopaikka metsikössä (1976)
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Jan Maška
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dobrý voják Švejk (1956)
Onnellinen loppu (1967)
Nuoren pyövelin tapaus (1969)
Jiřina Bílá
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Spalovač mrtvol (1968)
Světáci (1969)
Josefa Pechlátová
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Šíleně smutná princezna (1968)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Emilie Hráská
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Probuzení (1959)
Příklady táhnou (1939)
Zde jsou lvi (1958)