Esiintyjät
Mária Kráľovičová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
LENI (2015) (teatteritallenne)
Chrobák v hlave (2014) (teatteritallenne)
Louis Pasteur (1977) (TV elokuva)
Gabriela Dzuríková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tančiareň (2013) (teatteritallenne)
Eva Nová (2015)
Ženský zákon (2009) (teatteritallenne)
Monika Hilmerová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tata (2000) (teatteritallenne)
Uprising (2001) (TV elokuva)
Der Lebensborn - Pramen života (2000)
Eva Mária Chalupová
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Polnočná omša (1962)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Naši synovia (1975) (sarja)
Diana Mórová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jozef Mak (2021) (TV elokuva)
Martha et moi (1990)
Na konci hry (2002) (TV elokuva)
Monika Potokárová
Tšekkoslovakia
Božidara Turzonovová
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Romulus Veľký (1992) (TV elokuva)
Kým kohút nezaspieva (1972)
Oldo Hlaváček
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
František Kovár
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Adolf Eichmann (1988) (TV elokuva)
Tisícročná včela (1983)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Dušan Jamrich
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Rok na dedine (1967) (TV elokuva)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Martin Huba
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Palava pensas (2013) (TV elokuva)
Musíme si pomáhat (2000)
Adolf Eichmann (1988) (TV elokuva)
Ľubomír Paulovič
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Divadelná komédia (1994) (teatteritallenne)
LENI (2015) (teatteritallenne)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Ondřej Gregor Brzobohatý
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Národ sobě - kultura tobě (2021) (konsertti)
Setkání s hvězdou (2011) (sarja)
Zakázaný člověk (2009) (TV elokuva)
Peter Brajerčík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
LENI (2015) (teatteritallenne)
Kto je ďalší? (2018)
Attonitas (2012)
Daniel Fischer
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Invalid (2023)
Nech je svetlo (2019)
Nedodržaný sľub (2009)
Ondrej Kovaľ
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Piilopaikka (2003)
Občanský průkaz (2010)
Tančiareň (2013) (teatteritallenne)
Roman Polák
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Rédl (2018) (sarja)
Volha (2023) (sarja)
Táňa Pauhofová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Palava pensas (2013) (TV elokuva)
Kukura (2014) (teatteritallenne)
BrainStorm (2008) (TV elokuva)
Jozef Vajda
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV elokuva)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Chrobák v hlave (2014) (teatteritallenne)