Ohjaus:
Juri OzerovKuvaus:
Igor SlabnevichNäyttelijät
Mikhail Ulyanov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Legenda o Tile (1976)
Bröderna Karamazov (1969)
Tema (1979)
Vasili Šukšin
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Slagfältet (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Komissar (1967)
Nikolay Olyanin
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Obratnoj dorogi nět (1970)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Slagfältet (1971)
Larissa Ivanovna Golubkina
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Slagfältet (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Борис Зайденберг
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Slagfältet (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Mikhail Nozhkin
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Slagfältet (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Valeriy Nosik
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Brott och straff (1970)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Yuri Kamornyj
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Slagfältet (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Vladimir Korenev
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Osvobožděnije 5: Poslednij šturm (1971)
Эдуард Изотов
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Fader Sergei (1978)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Fritz Diez
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Marketa Lazarova (1967)
Kevään seitsemäntoista hetkeä (1973) (sarja)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Angelika Waller
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Slagfältet (1971)
Osvobožděnije 5: Poslednij šturm (1971)
Kampen om Berlin (1971)
Horst Giese
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Der Aufenthalt (1983)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Sergey Nikonenko
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Fader Sergei (1978)
Sota ja rauha (1965)
Vladimir Samoylov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Siperiada (1979)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Ljubov moja, pěčal moja (1978)
Jan Englert
Puola
Parhaat elokuvat:
Mistrz i Małgorzata (1988) (sarja)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Kanal - de förtappades väg (1957)
Hannjo Hasse
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Vyšší princip (1960)
Polnočná omša (1962)
Der Fall Gleiwitz (1961)
Florin Piersic
Romania
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Verinen valloittaja (1971)
Barbara Brylska
Puola
Parhaat elokuvat:
Admiral (2009) (sarja)
Ironija suďby, ili S ljogkim parom! (1975) (TV elokuva)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Daniel Olbrychski
Puola
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Luvattu maa (1974)
Potop (1974)