Ohjaus:
Frank BeyerKuvaus:
Eberhard GeickSävellys:
Peter GotthardtNäyttelijät:
Harald Juhnke, Udo Samel, Elisabeth Trissenaar, Katharina Thalbach, Hermann Beyer, Rolf Hoppe, Hark Bohm, Jürgen Hentsch, Hansjürgen Hürrig (lisää)Näyttelijät
Harald Juhnke
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Goodbye Lenin! (2003)
U47 - Kapitänleutnant Prien (1958)
Asterix Amerikassa (1994)
Udo Samel
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Seitsemäs manner (1989)
Die Rebellion (1993) (TV elokuva)
In weiter Ferne, so nah! (1993)
Elisabeth Trissenaar
Itävalta
Parhaat elokuvat:
Berlin Alexanderplatz (1980) (sarja)
Bolwieser (1977) (TV elokuva)
Maria Brauns äktenskap (1979)
Katharina Thalbach
Itä-Saksa
Parhaat elokuvat:
Honig im Kopf (2014)
Peltirumpu (1979)
Sophies val (1982)
Hermann Beyer
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Jakob der Lügner (1974)
Das Buschgespenst (1986) (TV elokuva)
Wie Feuer und Flamme (2001)
Rolf Hoppe
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Mephisto (1981)
Uskomaton menestystarina Comedian Harmonists (1997)
Hark Bohm
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Knockin' on Heaven's Door (1997)
Berlin Alexanderplatz (1980) (sarja)
Underground (1995)
Jürgen Hentsch
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Der Totmacher (1995)
Ich war neunzehn (1968)
Tatort (1970) (sarja)
Hansjürgen Hürrig
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Solo Sunny (1980)
Carl & Bertha (2011) (TV elokuva)
Polizeiruf 110 (1971) (sarja)
Florian Lukas
Itä-Saksa
Parhaat elokuvat:
North Face - Pohjoisrinne (2008)
Die Fremde (2010)
Into the White (2012)
Niels Bruno Schmidt
Itä-Saksa
Parhaat elokuvat:
Baader Meinhof Komplex (2008)
Honig im Kopf (2014)
Pandorum (2009)
Gerry Wolff
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Das Buschgespenst (1986) (TV elokuva)
Alastomina susien parissa (1963)
Jahrgang 21 (1957)
Sophie Rois
Itävalta
Parhaat elokuvat:
Vihollinen porteilla (2001)
Die Kirschenkönigin (2004) (sarja)
A Hidden Life (2019)
Alexander Beyer
Itä-Saksa
Parhaat elokuvat:
München (2005)
Persian oppitunnit (2020)
Der Fuchs (2023)
Götz Schubert
Itä-Saksa
Parhaat elokuvat:
Krigets unga hjärtan (2013) (sarja)
Das schweigende Klassenzimmer (2018)
Napola - Hitlers elitskola (2004)
Dieter Montag
Parhaat elokuvat:
Solo Sunny (1980)
Die schwarze Mühle (1975) (TV elokuva)
Polizeiruf 110 (1971) (sarja)
Klaus Piontek
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Sinnesjukhuset nr. 13 (1978)
Der Aufenthalt (1983)
Das Große Abenteuer des Kaspar Schmeck (1981) (TV elokuva)
Volker Ranisch
Itä-Saksa
Parhaat elokuvat:
Frei (2013) (TV elokuva)
Der Rote Kakadu (2006)
Polizeiruf 110 (1971) (sarja)
Veit Stübner
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Undergången (2004)
Gloomy Sunday - Ein Lied von Liebe und Tod (1999)
Fickende Fische (2002)
Marlene Marlow
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Inga Lindström (2004) (sarja)
Rosa Roth (1994) (sarja)