Ohjaus:
Zdeněk HavlíčekKäsikirjoitus:
Jaroslav DietlKuvaus:
Jaromír ZaoralSävellys:
Dušan HlubinkaNäyttelijät:
Jaromír Hanzlík, Václav Sloup, Jana Vaňková, Svatopluk Matyáš, Karel Vochoč, Josef Kobr, Karel Bartoň, Bedřich Kolliner, Přemysl Matoušek, Jan Odl, Jiří Wimmer, Zdeněk Dvořák (lisää)Näyttelijät
Jaromír Hanzlík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Cyrano z Bergeracu (1986) (teatteritallenne)
Ikarův pád (1977) (TV elokuva)
Tažní ptáci (1983) (TV elokuva)
Václav Sloup
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Gazdina roba (1992) (teatteritallenne)
Romeo, Julie a tma (1959)
Marketa Lazarova (1967)
Jana Vaňková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Veijareitten kylä (1985)
Po stopách krve (1969)
Návštěva z vesmíru (1977) (TV elokuva)
Svatopluk Matyáš
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Nebeští jezdci (1968)
Všichni moji blízcí (1999)
Návštěva z vesmíru (1977) (TV elokuva)
Karel Vochoč
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Všichni dobří rodáci (1968)
Návštěva z vesmíru (1977) (TV elokuva)
Kamenný řád (1975) (sarja)
Josef Kobr
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (TV elokuva)
Tři přání (1958)
Hevosenleikkiä (1988)
Karel Bartoň
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (TV elokuva)
Koločava (2002) (teatteritallenne)
Bedřich Kolliner
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kamenný řád (1975) (sarja)
Kočár pro princeznu (1984) (TV elokuva)
Haldy (1973) (sarja)
Přemysl Matoušek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Návštěva z vesmíru (1977) (TV elokuva)
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (TV elokuva)
Kamenný řád (1975) (sarja)
Jan Odl
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Sluha dvou pánů (1999) (teatteritallenne)
Onnellinen loppu (1967)
Hlídač dynamitu (1963)
Jiří Wimmer
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Chobotnice z II. patra (1986)
Zdeněk Dvořák
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Škola žen (2007) (teatteritallenne)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Pilviin piirretty (2001)
Bohuslav Čvančara
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kamenný řád (1975) (sarja)
Matka (2008) (teatteritallenne)
Košilka (1974) (TV elokuva)
Václav Antoš
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Marketa Lazarova (1967)
Kamenný řád (1975) (sarja)
Únosy bez výkupného (1983) (TV elokuva)
Ivan Misař
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Kamenný řád (1975) (sarja)
Haldy (1973) (sarja)
Příběh středního útočníka (1973) (TV elokuva)
Alexandr Postler st.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vyšší princip (1960)
Kamenný řád (1975) (sarja)
Hlídač dynamitu (1963)
Otakar Prajzner
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Šerif za mrežami (1965)
Haldy (1973) (sarja)
Postel s nebesy (1980) (sarja)
Milan Šulc
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Den heta sommarens skuggor (1977)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Věčný tulák (1990) (TV elokuva)
Jaroslav Švehlík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Papá Offenbach (1970) (TV elokuva)
Pírko (1973) (TV elokuva)
Příběh středního útočníka (1973) (TV elokuva)