Ohjaus:
Dušan KodajKäsikirjoitus:
Erna SuchánováKuvaus:
Karol KrškaSävellys:
Ali BrezovskýNäyttelijät:
Zuzana Cigánová, Alena Michalidesová, Štefan Kvietik, Elena Petrovická, Štefan Halás, Alžbeta Bárthová-Pietorová, Boris Javorek, Paľo Vajs (lisää)Näyttelijät
Zuzana Cigánová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Rok na dedine (1967) (TV elokuva)
Nepokojná láska (1975) (sarja)
Alena Michalidesová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Pericola (1979) (TV elokuva)
Pustý dvor (1978)
Dve slobodné bez záväzku (1981) (TV elokuva)
Štefan Kvietik
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Medená veža (1970)
Boxer a smrť (1962)
Elena Petrovická
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Těžká hodina (1986) (TV elokuva)
Pehavý Max a strašidlá (1987)
Pomocník (1980) (TV elokuva)
Štefan Halás
Parhaat elokuvat:
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV elokuva)
Posledná bosorka (1957)
Maroško (1968) (TV elokuva)
Alžbeta Bárthová-Pietorová
Unkarin kuningaskunta
Parhaat elokuvat:
Bičianka z doliny (1981) (TV elokuva)
Tri dcéry (1967)
Balada o mŕtvych očiach (1988) (TV elokuva)
Boris Javorek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Posledná v abecede (1980) (TV elokuva)
Paľo Vajs
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Posledná v abecede (1980) (TV elokuva)
Karol Polák ml.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Kára plná bolesti (1985)
Kdo se bojí, utíká (1986)
Michal Strnad
Parhaat elokuvat:
Posledná v abecede (1980) (TV elokuva)
Jozef Adamovič
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Rok na dedine (1967) (TV elokuva)
Demeterovci (1976) (TV elokuva)
Aranka Szentpéteryová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Omyly tradičnej morálky (1989) (TV elokuva)
Posledná v abecede (1980) (TV elokuva)
Igor Štefuca
Parhaat elokuvat:
Posledná v abecede (1980) (TV elokuva)
Dita Predmerská
Parhaat elokuvat:
Posledná v abecede (1980) (TV elokuva)
Boris Šnajdár
Parhaat elokuvat:
Študent (1990) (TV elokuva)
Bocianie hniezdo (1981) (sarja)
Svetlá nad prístavom (1986) (TV elokuva)
Dušan Vaňo
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Mŕtvi učia živých (1983)
Chlap prezývaný Brumteles (1982) (TV elokuva)
Jahňa chudobného (1992) (TV elokuva)
Mária Mikušová
Parhaat elokuvat:
Posledná v abecede (1980) (TV elokuva)
Gaba Chudová-Cinová
Parhaat elokuvat:
Posledná v abecede (1980) (TV elokuva)
Štefan Graca
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tušenie (1982)
Riaditeľ (1986) (TV elokuva)
V rannej hmle (1990)
Štefan Holocsy
Parhaat elokuvat:
Posledná v abecede (1980) (TV elokuva)