Esiintyjät
Zora Kolínska
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Lasica & Satinský a hostia: Soirée (1968) (TV elokuva)
Jožko Púčik a jeho kariéra (1983) (TV elokuva)
Mário a kúzelník (1976) (TV elokuva)
Karel Štědrý
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Zuzana je zase sama doma (1961) (TV elokuva)
Noc na Karlštejně (1973)
Kdyby tisíc klarinetů (1964)
Vlado Müller
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV elokuva)
Medená veža (1970)
Kuoleman nimi on enkeli (1963)
Leopold Haverl
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Boxer a smrť (1962)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Kamila Magálová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Divadelná komédia (1994) (teatteritallenne)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Chrobák v hlave (2014) (teatteritallenne)
Ida Rapaičová
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Kubo (1965) (TV elokuva)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV elokuva)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Pavol Hammel
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
V slepých uličkách (2015) (konsertti)
Lýra 50 (2016) (konsertti)
Dovidenia v pekle, priatelia (1970)
Michal Tučný
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Michal Tučný - Fidlej a hraj (2008) (videokooste)
Brakýři (1983) (TV elokuva)
Trhák (1980)
Magda Paveleková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Vianočné oblátky (1977) (TV elokuva)
Pacho, hybský zbojník (1975)
František Zvarík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Liike pääkadulla (1965)
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Zuzana Kronerová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV elokuva)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Jaroslav Ďuríček
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Naši synovia (1975) (sarja)
Zypa Cupak (1976) (TV elokuva)
Ivan Krivosudský
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Štyridsaťštyri (1957)
František Dibarbora
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Pštrosí večierok (1969) (TV elokuva)
Šíleně smutná princezna (1968)
Ľubo Gregor
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Tiene v raji (1986) (TV elokuva)
Mário a kúzelník (1976) (TV elokuva)
Sebechlebskí hudci (1975)
Marcela Laiferová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Lýra 50 (2016) (konsertti)
Posledný bohém - Karol Duchoň 70 (2020) (konsertti)
Teória zábavy pre pokročilých (1979) (teatteritallenne)
Karol Čálik
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Andersonvillský proces (1976) (TV elokuva)
Naši synovia (1975) (sarja)
Maja Velšicová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Džarkovia (1973) (TV elokuva)
Minúta rozhodnutia (1975) (TV elokuva)
Štipku soli (1977) (TV elokuva)
Martin Slivka
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
A pobežím až na kraj sveta (1979)
Oľga Šalagová
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Kubo (1965) (TV elokuva)
Staroružová dráma (1989) (TV elokuva)
Slunce v síti (1962)