Ohjaus:
Dennis DimsterKuvaus:
Lorenzo SenatoreSävellys:
Bill WandelNäyttelijät:
Val Kilmer, Izabella Miko, Julian Wadham, Zahary Baharov, Hristo Shopov, Valentin Ganev, Didem Erol, Kenneth Hughes, Raicho Vasilev, Hristo Mitzkov (lisää)Juonikuvaukset(1)
In this action-packed thriller set in Eastern Europe, an American physician working for Doctors Beyond Borders, Dr. Nicholas Pinter (Val Kilmer), is mistakenly identified as a secret agent by the Russian mob. After a violent pursuit by two mobsters, he escapes a close brush with death when he is rescued by the British Secret Service and the beautiful but mysterious Katrine (Izabella Miko). Nicholas soon realizes that the deadly game has only begun as he and Katrine become tangled in a deadly web of lies and murder. (jakelijan virallinen teksti)
(lisää)Näyttelijät
Val Kilmer
Yhdysvallat
Parhaat elokuvat:
Heat - ajojahti (1995)
Top Gun: Maverick (2022)
The Doors (1991)
Izabella Miko
Puola
Parhaat elokuvat:
Planeta Singli 2 (2018)
Spiderwickin kronikat (2008)
Kochaj i tańcz (2009)
Julian Wadham
Yhdistynyt kuningaskunta
Parhaat elokuvat:
Hitler - pahan nousu (2003) (TV elokuva)
Den Engelska patient (1996)
Foyles krig (2002) (sarja)
Zahary Baharov
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One (2023)
The Way Back (2010)
Zift (2008)
Hristo Shopov
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Karol. Człowiek, który został papieżem (2005) (TV elokuva)
Undisputed III: Redemption (2010)
Južni vetar (2018)
Valentin Ganev
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Est-Ouest (1999)
Undisputed III: Redemption (2010)
The Way Back (2010)
Didem Erol
Australia
Parhaat elokuvat:
The Contract (2006)
Fake Identity (2009)
Annihilation Earth (2009) (TV elokuva)
Kenneth Hughes
Parhaat elokuvat:
Mies joka ei ollut siellä (2001)
500 Days of Summer (2009)
The Island (2005)
Raicho Vasilev
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Undisputed II: Last Man Standing (2006)
John Wick: Chapter 4 (2023)
Tureckij gambit (2005)
Hristo Mitzkov
Parhaat elokuvat:
The Company (2007) (sarja)
Undisputed II: Last Man Standing (2006)
Spartacus (2004) (TV elokuva)
Shelly Varod
Israel
Parhaat elokuvat:
Garden Party (2008)
Command Performance (2009)
Täydellinen sotilas III: Silmä silmästä (2009)
Julian Vergov
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Un amour à taire (2005) (TV elokuva)
Šivački (2007)
Boyka: Undisputed (2016)
Velislav Pavlov
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
The Expendables 2 (2012)
Undisputed III: Redemption (2010)
Zift (2008)
Vladimir Kolev
Parhaat elokuvat:
Victor Perez (2013)
Spartacus (2004) (TV elokuva)
Fourth Kind, The (2009)
Michael Cronin
Yhdistynyt kuningaskunta
Parhaat elokuvat:
Jesus of Nazareth (1977) (TV elokuva)
Anna Karenina (2000) (sarja)
Agatha Christie's Poirot (1989) (sarja)
Valentine Pelka
Yhdistynyt kuningaskunta
Parhaat elokuvat:
Pianisti (2002)
Jos Huominen tulee (1986) (sarja)
Epäilyksen polttopiste: Viimeinen todistaja (2003) (TV elokuva)
Assen Blatechki
Bulgaria
Kiril Efremov
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Undisputed III: Redemption (2010)
Spartacus (2004) (TV elokuva)
The Black Dahlia (2006)
Ryan Spike Dauner
Parhaat elokuvat:
The Contract (2006)
War Inc. (2008)
Echelon salaliitto (2009)