Näyttelijät
Vlado Müller
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV elokuva)
Medená veža (1970)
Kuoleman nimi on enkeli (1963)
Július Vašek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Medená veža (1970)
Balada o siedmich obesených (1968) (TV elokuva)
Jan Tříska
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Král Lear (2003) (teatteritallenne)
Poikaluokan vintiöt (1991)
Pakopaikka metsikössä (1976)
František Desset
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Istun oksalla ja kaikki on hyvin (1989)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
František Kovár
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Adolf Eichmann (1988) (TV elokuva)
Tisícročná včela (1983)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Slávo Drozd
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Medená veža (1970)
Hernani (1967) (TV elokuva)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV elokuva)
Jaroslav Vrzala
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV elokuva)
Červené víno (1972) (TV elokuva)
Ján Mistrík
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Jankove hračky (1984) (TV elokuva)
Mário a kúzelník (1976) (TV elokuva)
Tomáš Raček
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Louis Pasteur (1977) (TV elokuva)
Jedenáste prikázanie (1977) (sarja)
Skrytý prameň (1973)
Slávo Záhradník
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV elokuva)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Igor Čilík
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Tisícročná včela (1983)
Balada o siedmich obesených (1968) (TV elokuva)
Kubo (1965) (TV elokuva)
Jaroslav Rozsíval
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Nebeští jezdci (1968)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Jánošík I., II. (1963)
Eva Rysová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Portrét Doriana Graya (1969) (TV elokuva)
Staroružová dráma (1989) (TV elokuva)
Prípad jasnovidca Hanussena (1969) (TV elokuva)
Jozef Bednárik
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Rok na dedine (1967) (TV elokuva)
Naši synovia (1975) (sarja)
Leopold Haverl
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Boxer a smrť (1962)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Bronislav Križan
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Kubo (1965) (TV elokuva)
Naši synovia (1975) (sarja)
Námestie svätej Alžbety (1965)
Magda Paveleková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Vianočné oblátky (1977) (TV elokuva)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Karla Chadimová
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Poikaluokan vintiöt (1991)
Pakopaikka metsikössä (1976)
Seikkailija Tom (1975)
Emília Haľamová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Statočný zlodej (1958)
Maroško (1968) (TV elokuva)
Jozef Stražan
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Liike pääkadulla (1965)
Sebechlebskí hudci (1975)
Quo vadis (2013) (teatteritallenne)