Ohjaus:
Dušan KleinKäsikirjoitus:
Dušan KleinKuvaus:
Peter BeňaSävellys:
Petr MalásekNäyttelijät:
Viktor Preiss, Vilma Cibulková, Gabriela Vránová, Ondřej Pavelka, Yvetta Kornová, Vlastimil Zavřel, Oldřich Vlach, Jiří Maria Sieber, Simona Vrbická, Nikola Hronová, Miroslav Táborský (lisää)Näyttelijät
Viktor Preiss
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
S čerty nejsou žerty (1984)
Brouk v hlavě (2020) (teatteritallenne)
Scapinova šibalství (1980) (TV elokuva)
Vilma Cibulková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Picasso (2008) (teatteritallenne)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Poklad pana H. (1998) (TV elokuva)
Gabriela Vránová
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Tažní ptáci (1983) (TV elokuva)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV elokuva)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV elokuva)
Ondřej Pavelka
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Istun oksalla ja kaikki on hyvin (1989)
Mapa zámořských objevů (1978) (TV elokuva)
Naši furianti (2006) (teatteritallenne)
Yvetta Kornová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Pozor, vizita! (1981)
Udělení milosti se zamítá (2002) (TV elokuva)
Vlastimil Zavřel
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (teatteritallenne)
Soudné sestry (2007) (teatteritallenne)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Oldřich Vlach
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Periferie (2017) (teatteritallenne)
Poikaluokan vintiöt (1991)
Veijareitten kylä (1985)
Jiří Maria Sieber
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Česká soda (1998)
Hitler - pahan nousu (2003) (TV elokuva)
Tri muškeťora (2013)
Simona Vrbická
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dokonalá svatba (2010) (teatteritallenne)
Arabesky (1987) (TV elokuva)
Duch soudce Pauknera (1983) (TV elokuva)
Nikola Hronová
Tšekki
Parhaat elokuvat:
Žil jsem s cizinkou (2005) (TV elokuva)
Svatba na bitevním poli (2008)
Ulice: Velká trojka (2008) (TV elokuva)
Miroslav Táborský
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (teatteritallenne)
Soudné sestry (2007) (teatteritallenne)
Kolja (1996)
Zdenka Procházková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Pitkä matka (1948)
Mrtvý mezi živými (1946)
I ve smrti sami (2004) (TV elokuva)
Jana Hermachová
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Huomenna herään ja tee läikkyy (1977)
Cyrano z Bergeracu (1971) (TV elokuva)
Madame Sans-Géne (1971) (TV elokuva)
Pavel Handl
Parhaat elokuvat:
Kamenný řád (1975) (sarja)
Noc nevěsty (1967)
Bumerang (1996)
Stanislav Lehký
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Devadesátky (2022) (sarja)
Muž v pozadí (1995) (sarja)
Noc rozhodnutí (1993) (TV elokuva)
Bohdan Tůma
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Palava pensas (2013) (TV elokuva)
Teorie tygra (2016)
Oběti (1999) (sarja)
Zdeněk David
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Periferie (1996) (TV elokuva)
Báječná léta pod psa (1997)
Kurjat (1998)
Jiří Bábek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Teremin (2010) (teatteritallenne)
Palava pensas (2013) (TV elokuva)
Vanda Švarcová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vysoká hra (2020) (TV elokuva)
Čertova stěna (1973) (TV elokuva)
Štipku soli (1977) (TV elokuva)
Ivo Kubečka
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Palava pensas (2013) (TV elokuva)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Zapomenuté světlo (1996)