Ohjaus:
Rolf HansenKäsikirjoitus:
Gustav KampendonkKuvaus:
Oskar SchnirchSävellys:
Werner EisbrennerNäyttelijät:
Ernst Waldow, Grethe Weiser, Ernst Legal, Paul Klinger, Paul Bildt, Viktor Staal, Elsa Wagner, Herbert Hübner, Franz W. Schröder-Schrom, Jakob Tiedtke, Heidemarie Hatheyer, Hedwig Wangel (lisää)Näyttelijät
Ernst Waldow
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Hříchy lásky (1929)
Venetianska nätter (1935)
Ilotulitus (1954)
Grethe Weiser
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Die Frau meiner Träume (1944)
Den stora kärleken (1942)
Ernst Legal
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Der Berg ruft! (1938)
Das Wachsfigurenkabinett (1924)
Undersåten (1951)
Paul Klinger
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Ehe im Schatten (1947)
När syrenen blommar (1953)
Rommel anropar Kairo (1959)
Paul Bildt
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Der Berg ruft! (1938)
Jäljet johtavat Berliniin (1952)
Anastasia (1956)
Viktor Staal
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Caravana de esclavos (1958)
Den stora kärleken (1942)
Elsa Wagner
Venäjän keisarikunta
Parhaat elokuvat:
Venetianska nätter (1935)
Den brinnande åkern (1922)
Det muntra spökslottet (1960)
Herbert Hübner
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Det muntra spökslottet (1960)
Der große König (1942)
Das Wirtshaus im Spessart (1958)
Franz W. Schröder-Schrom
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Vildfågel (1944)
Jakob Tiedtke
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Unga greven (1935)
Die Frau meiner Träume (1944)
Der große König (1942)
Heidemarie Hatheyer
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Der Berg ruft! (1938)
Elektra (1962)
Ich klage an (1941)
Hedwig Wangel
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Aikamiestä lapsettaa (1944)
Ohm Krüger (1941)
Hans Leibelt
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Vi underbarn (1958)
Aikamiestä lapsettaa (1944)
Ein Mann geht durch die Wand (1959)
Ewald Wenck
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Aikamiestä lapsettaa (1944)
Viktor och Viktoria (1933)
Schloß Gripsholm (1963)
Erich Dunskus
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Der Berg ruft! (1938)
Unter den Brücken (1945)
Münchhausen (1943)
Erwin Biegel
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Es leuchten die Sterne (1938)
Unga greven (1935)
Aikamiestä lapsettaa (1944)
Franz Schafheitlin
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Kaunis valehtelijatar (1959)
Mies, jonka minulle annoit (1954)
Bittra vindar (1959)
Otto Stoeckel
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Venetianska nätter (1935)
Klein Dorrit (1934)
Werner Stock
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
U47 - Kapitänleutnant Prien (1958)
Rommel anropar Kairo (1959)
Preußische Liebesgeschichte (1938)
Hilde von Stolz
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Ehe im Schatten (1947)
Münchhausen (1943)
Maktlystnad (1940)