Ohjaus:
Jaroslav DudekKäsikirjoitus:
Jiří HubačKuvaus:
Alois NožičkaSävellys:
Emil ViklickýNäyttelijät:
Simona Postlerová, Tomáš Töpfer, Jan Kakač, Viktor Preiss, David Prachař, Jan Hartl, Jaroslava Adamová, Svatopluk Beneš, Jana Šulcová, Taťjana Medvecká, Barbora Hrzánová, Blažena Holišová (lisää)Näyttelijät
Simona Postlerová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Noc pastýřů (1993) (TV elokuva)
Brouk v hlavě (2020) (teatteritallenne)
Zámek v Čechách (1993) (TV elokuva)
Tomáš Töpfer
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Záhada (2011) (teatteritallenne)
Blboun (2001) (teatteritallenne)
Brouk v hlavě (2020) (teatteritallenne)
Jan Kakač
Parhaat elokuvat:
Milostivé léto (1990) (TV elokuva)
Viktor Preiss
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
S čerty nejsou žerty (1984)
Brouk v hlavě (2020) (teatteritallenne)
Scapinova šibalství (1980) (TV elokuva)
David Prachař
Tšekkoslovakia
Jan Hartl
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Veijareitten kylä (1985)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Muž v pozadí (1995) (sarja)
Jaroslava Adamová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Balada z hadrů (1960) (teatteritallenne)
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Svatopluk Beneš
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Dobrý voják Švejk (1956)
Lucerna (1967) (TV elokuva)
Jana Šulcová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Spalovač mrtvol (1968)
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV elokuva)
Taťjana Medvecká
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Naši furianti (1983) (teatteritallenne)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Jako bychom se ani neznali (1982) (teatteritallenne)
Barbora Hrzánová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Hrdý Budžes (2003) (teatteritallenne)
Rok na vsi (1995) (teatteritallenne)
Racek (1996) (teatteritallenne)
Blažena Holišová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Naši furianti (1983) (teatteritallenne)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Gabriela Vránová
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Tažní ptáci (1983) (TV elokuva)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV elokuva)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV elokuva)
Svatopluk Skopal
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Cyrano z Bergeracu (1986) (teatteritallenne)
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Gazdina roba (1992) (teatteritallenne)
Jana Synková
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Smrt krásných srnců (1986)
Saturnin (1994)
45 let Ypsilonky (2011) (teatteritallenne)
Miloslav Štibich
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
S čerty nejsou žerty (1984)
Veijareitten kylä (1985)
Pakopaikka metsikössä (1976)
Eliška Velímská
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Radostný život posmrtný (1990) (TV elokuva)
Čekání na déšť (1978)
Maryša (1971) (TV elokuva)
Pavel Nový
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Amadeus (1984)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV elokuva)
S tebou mě baví svět (1982)
Eva Jakoubková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tisícročná včela (1983)
Kerran elämässä (1979)
Hejtman z Kopníku (1983) (teatteritallenne)
Vladimír Krška
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tažní ptáci (1983) (TV elokuva)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV elokuva)
Dům na nebesích (1984) (teatteritallenne)