Viimeinen päiväkirjan merkintä (18)
Muj oscar leden 2024
ČEŠI
Celoživotní dílo:
Jana Hlaváčová - v tiché vzpomínce
Norbert Lichý - v tichá vzpomínce
Nejlepší režie seriál:
Viktor Tauš - Vodník (90)
Nejlepší režie film:
Eva Sadková - Gobseck (80)
Andrea Sedláčková - Dívka za zrcadlem (75)
Eva Sadková - Měsíční krajina (70)
Nejlepší výprava:
Vodník
Bod obnovy
Metoda Markovič
Nejlepší námět, předloha:
Vodník
Sestra Amáta
Gobseck
Nejlepší scénář film
Gobseck
Nejlepší masky
Vodník (kupř Neužil)
Metoda Markovič
Nejlepší akce a efekty
Bod obnovy
Nejlepší filmová hudba
Definice lásky
Vodník (hl píseň "Za naší stodolou" od Miroslava Kemela)
Nejlepší citát
My je nevolíme, my je krmíme - 7 schodů k moci
Nejlepší herec dramatické hlavní role:
Václav Neužil: Vodník
Josef Kemr: Gobseck
Petr Lněnička: Metoda Markovič
Nejlepší herečka v hlavní dramatické roli:
Klára Melíšková - Vodník
Jana Preissová - Měsíční tónina
Eva POdzimková - Sedm schodů k moci
Nejlepší herec ve vedlejší dramatické roli:
Oldřích Kaiser: Dívka za zrcadlem
Miroslav Hanuš: Vodník
Matěj Hádek: Bod obnovy
Nejlepší herečka ve vedlejší dramatické roli
Eva Podzimková: Dívka za zrcadlem
Regina Razlova: Gobseck
Irena Kačírková: Maškaráda
Nejlepší herec v seniorní dramatické roli
Radovan Lukavský - Měsíční tónina
Radovan Lukavský - Gobseck
Nejlepší herečka v seniorní dramatické roli:
Jaroslava Pokorná - Vodník
Nejlepší herec v dramatické minimální roli
Oldřich Kaiser: Gobseck
Nejlepší herečka v epizodní dranatické roli:
ALena Doláková - Vodník
Jana Hlaváčová - Nenávist (Setkání s hvězdou Janou Hlaváčovou) i.m.
Nejlepší herec v hlavní komediální roli:
Jiří Bartoška - Zbožňovaný
Nejlepší herečka v hlavní komediální roli:
Zuzana Kronerova - Zbožňovaný
Nejlepší herečka ve vedlejší komediální roli:
Beáta Hrnčiříková - Dobré ráno, Brno 2.
Martina Czyžová - Zbožňovaný
Nejlepší herec ve vedlejší komediální roli:
Jiří Langmajer - Zbožňovaný
Nejlepší senior v komediální roli:
Jiří Bartoška - Zbožňovaný
Nejlepší seniorka v komediální roli
Zuzana Kronerova - Zbožňovaný
Nejlepší herec v minimální komediální roli
Štěpán Kozub - Zbožňovaný (sluníčkářský koreanista)
Nejlepší herec, dětská role:
Kasijana Džakič - Vodník
ZAHRANIČÍ
Nejlepší námět film:
See You on Venus
Nejlepší herečka dramatické hlavní role
Virginia Gardner - See You on Venus