Ohjaus:
Jaromír BorekKäsikirjoitus:
Pavel HajnýKuvaus:
Martin BenoniSävellys:
Milan DvořákNäyttelijät:
Oldřich Vlach, Bronislav Poloczek, Miroslav Zounar, Karel Koloušek, Eva Asterová, Kateřina Pindejová, Hana Vávrová-Heřmánková, Luboš Veselý (lisää)Näyttelijät
Jiří Vondráček
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Panenství a kriminál (1969)
Dolina (1973)
Angolský deník lékařky (1984) (TV elokuva)
Miroslav Středa
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Hráči (1983) (teatteritallenne)
Racek (1976) (teatteritallenne)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Ladislav Trojan
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vrchní, prchni! (1980)
Smrt krásných srnců (1986)
Blboun (2001) (teatteritallenne)
Jana Altmannová
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Vrchní, prchni! (1980)
Kolja (1996)
Jindřich Bonaventura
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Všichni dobří rodáci (1968)
Nuoren pyövelin tapaus (1969)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Zdeňka Sajfertová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jako kníže Rohan (1983) (TV elokuva)
Panoptikum Města pražského (1987) (sarja)
Jak básníci přicházejí o iluze (1984)
Jan Novotný
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sluha dvou pánů (2000) (teatteritallenne)
Sluha dvou pánů (2010) (teatteritallenne)
Král Lear (2003) (teatteritallenne)
Dana Horčicová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Prodloužený čas (1984)
Náhodou je príma! (1987)
Figurky ze šmantů (1987)
Radim Vašinka
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Noc na Karlštejně (1973)
Pražská 5 (1988)
Hevosenleikkiä (1988)
Marta Hrachovinová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Panna a netvor (1978)
Malý bílý koníček (1994)
Hidden in Silence (1996) (TV elokuva)
Daniela Šrajerová
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Nuoren pyövelin tapaus (1969)
Hevosenleikkiä (1988)
Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)
Petr Lepša
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vlci (1990) (TV elokuva)
Eugen Onegin (1988) (TV elokuva)
Faust (1989) (TV elokuva)
Zdeněk David
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Periferie (1996) (TV elokuva)
Báječná léta pod psa (1997)
Kurjat (1998)
Zuzana Skalická
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Panoptikum Města pražského (1987) (sarja)
Duhová kulička (1985) (TV elokuva)
Regina Řandová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Panoptikum Města pražského (1987) (sarja)
Oznamuje se láskám vašim (1988)
Bota jménem Melichar (1983)
Igor Smržík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Panoptikum Města pražského (1987) (sarja)
Kamenný řád (1975) (sarja)
Městem chodí Mikuláš (1992) (TV elokuva)
Miroslav Nohýnek
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Poslední dopis (1973) (TV elokuva)
Muž v pozadí (1995) (sarja)
Signum laudis (1980)
Václav Helšus
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Kráva (1993)
45 let Ypsilonky (2011) (teatteritallenne)
Miriam Brochová
Parhaat elokuvat:
Prodloužený čas (1984)
Chvíle pro píseň trubky (1980) (TV elokuva)
Zámek Nekonečno (1983)
Eva Salzmannová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Na dotek (2002) (teatteritallenne)
David a Goliáš aneb Pepička to zařídí (2008) (teatteritallenne)
Teorie tygra (2016)