Ohjaus:
Peter MikulíkKäsikirjoitus:
Jana BodnárováKuvaus:
Zoltán WeiglSävellys:
Peter MankoveckýNäyttelijät:
Juraj Kukura, Yekaterina Primorskaya, Ivan Krúpa, Klára Dubovicová, Igor Latta, Marian Marko, Vasiľ Turok, Marek Majeský, Vanda Tureková - Cinkotová, Tomáš Maštalír, Eugen Libezniuk (lisää)Näyttelijät
Juraj Kukura
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kuuman kesän varjoja (1977)
Kukura (2014) (teatteritallenne)
Demeterovci (1976) (TV elokuva)
Yekaterina Primorskaya
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Fragmenty z malomesta (2000)
Ivan Krúpa
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Těžká hodina (1986) (TV elokuva)
Anjel milosrdenstva (1993)
Krajinka (2000)
Klára Dubovicová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Ujo Váňa (1998) (teatteritallenne)
Dlhá krátka noc (2003) (TV elokuva)
Priateľstvá padajúceho lístia (1998) (TV elokuva)
Igor Latta
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Piilopaikka (2003)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Ja milujem, ty miluješ (1980)
Marian Marko
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Muzika (2007)
Krajinka (2000)
Vasiľ Turok
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Fragmenty z malomesta (2000)
Marek Majeský
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Blúznenie srdca a rozumu (1997) (TV elokuva)
Kandidát (2013)
Amnestie (2019)
Vanda Tureková - Cinkotová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Romulus Veľký (1992) (TV elokuva)
Na Bukvovom dvore (1993) (TV elokuva)
Jozef Mak (2021) (TV elokuva)
Tomáš Maštalír
Tšekkoslovakia
Eugen Libezniuk
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Herec (2020) (sarja)
Piilopaikka (2003)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Vladimír Sadílek
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Nedodržaný sľub (2009)
Krajinka (2000)
Nejasná správa o konci sveta (1997)
Dagmar Livorová
Parhaat elokuvat:
Fragmenty z malomesta (2000)
Jaroslava Sisáková
Parhaat elokuvat:
Eva Nová (2015)
Ujo Viktor (2013) (kouluelokuva)
Zešílet (2022)
Heňa Kecerová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Otec (1994) (TV elokuva)
Kráľovská hra (1999) (TV elokuva)
Čistič (2015)
Samuel Yussif
Parhaat elokuvat:
Fragmenty z malomesta (2000)
Anna Grissová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Nepokojná láska (1975) (sarja)
Skalní v ofsajde (1960)
Stud (1967)
Kristína Vaculík Turjanová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Všetko za národ (2011) (teatteritallenne)
Nesmrteľní (2010) (sarja)
Obrus s monogramom (1998) (TV elokuva)
Marko Igonda
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Krev zmizelého (2006) (sarja)
Za mestskými múrmi (1998) (sarja)
Alexander Bárta
Tšekkoslovakia