Ohjaus:
Josef MachKäsikirjoitus:
Josef MachKuvaus:
Jan StallichSävellys:
Ludvík PodéšťNäyttelijät:
Josef Bek, Sylvie Daníčková, Valentina Thielová, Dana Medřická, Karel Effa, Jaroslav Vojta, Marie Rovenská, Theodor Pištěk, Jaroslav Mareš (lisää)Näyttelijät
Rudolf Princ
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Limonadi Joe (1964)
Poslušně hlásím (1957)
Poslední mohykán (1947)
Josef Hlinomaz
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Keisarin leipuri (1951)
Limonadi Joe (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
František Holar
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Keisarin leipuri (1951)
Láska jako trám (1967) (TV elokuva)
Václav Lohniský
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vyšší princip (1960)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Jaroslav Štercl
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Světáci (1969)
Limonadi Joe (1964)
Onnellinen loppu (1967)
Karla Chadimová
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Poikaluokan vintiöt (1991)
Pakopaikka metsikössä (1976)
Seikkailija Tom (1975)
Stanislav Fišer
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Charleyova teta (1969) (teatteritallenne)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV elokuva)
Těžká Barbora (1960) (teatteritallenne)
Věra Koktová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dobrý voják Švejk (1956)
Noc pastýřů (1993) (TV elokuva)
Pitkä matka (1948)
Vítězslav Černý
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tažní ptáci (1983) (TV elokuva)
Adele ei ole vielä syönyt (1978)
Parooni Münchhausenin uskomattomat seikkailut (1961)
Libuše Havelková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jako kníže Rohan (1983) (TV elokuva)
Příběh dušičkový (1964) (TV elokuva)
Byl jednou jeden dům (1974) (sarja)
Jaroslav Cmíral
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Alexandr Dumas starší (1970) (sarja)
Bellevue (1969) (TV elokuva)
Konec velké epochy (1965) (TV elokuva)
Věra Filipová-Pištěková
Parhaat elokuvat:
Florenc 13,30 (1957)
Antonín Hardt
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV elokuva)
Král Krysa (1979) (teatteritallenne)
Anna Gabrielová
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
U pokladny stál... (1939)
Syntinen kaupunki (1938)
Yöperhonen (1941)
Dagmar Zikánová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tarkoin vartioidut junat (1966)
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Nikdo se nebude smát (1965)
Eva Geislerová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Soukromá vichřice (1967)
Oliver Twist (1965) (TV elokuva)
Florenc 13,30 (1957)
Eva Štruplová
Parhaat elokuvat:
Věrní abonenti (2001) (TV elokuva)
Florenc 13,30 (1957)
Poslání s podrazem (2002) (TV elokuva)
Jana Kasanová
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)
Slasti Otce vlasti (1969)
Svědectví mrtvých očí (1971)
Hana Talpová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Světáci (1969)
Som lärkor på tråden (1969)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Dagmar Sedláčková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)
Florenc 13,30 (1957)
O ševci Matoušovi (1948)