Näyttelijät
Martin Gregor
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Liike pääkadulla (1965)
Jánošík I., II. (1963)
Ivan Mistrík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vyšší princip (1960)
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Medená veža (1970)
Vlado Durdík st.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Pštrosí večierok (1969) (TV elokuva)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Hernani (1967) (TV elokuva)
František Dibarbora
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Pštrosí večierok (1969) (TV elokuva)
Šíleně smutná princezna (1968)
Ján Klimo
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Polnočná omša (1962) - kertoja
Jánošík I., II. (1963)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Jaroslav Rozsíval
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Nebeští jezdci (1968)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Jánošík I., II. (1963)
Jozef Šándor
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Balada o siedmich obesených (1968) (TV elokuva)
Andersonvillský proces (1976) (TV elokuva)
Hernani (1967) (TV elokuva)
Ľudovít Ozábal
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Boxer a smrť (1962)
Istun oksalla ja kaikki on hyvin (1989)
Dobrodružstvo pri obžinkoch (1968) (TV elokuva)
Marián Gallo
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Štyridsaťštyri (1957)
Anton Mrvečka
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Ženský zákon (1967) (TV elokuva)
Naši synovia (1975) (sarja)
František Zvarík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Liike pääkadulla (1965)
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Ida Rapaičová
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Kubo (1965) (TV elokuva)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV elokuva)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Eva Rysová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Portrét Doriana Graya (1969) (TV elokuva)
Staroružová dráma (1989) (TV elokuva)
Prípad jasnovidca Hanussena (1969) (TV elokuva)
Emil Horváth st.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tisícročná včela (1983)
Naši synovia (1975) (sarja)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV elokuva)
Leopold Haverl
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Boxer a smrť (1962)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Naďa Hejná
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Balada o siedmich obesených (1968) (TV elokuva)
Marketa Lazarova (1967)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Igor Hrabinský
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Maroško (1968) (TV elokuva)
Prázdniny u starej mamy (1976) (TV elokuva)
Smrť sa volá Engelchen (1960) (TV elokuva)
Bronislav Križan
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Kubo (1965) (TV elokuva)
Naši synovia (1975) (sarja)
Námestie svätej Alžbety (1965)
Vladimír Černý
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Tisícročná včela (1983)
Jánošík I., II. (1963)
Juraj Kukura
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Den heta sommarens skuggor (1977)
Kukura (2014) (teatteritallenne)
Demeterovci (1976) (TV elokuva)