Näyttelijät
Věra Tichánková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vyšší princip (1960)
Kinoautomat: Člověk a jeho dům (1967)
Kuoleman nimi on enkeli (1963)
Jana Štěpánková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Přišel na večeři (1981) (teatteritallenne)
Alexandr Dumas starší (1970) (sarja)
Na útěku (2012) (teatteritallenne)
Václav Mareš
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Vrchní, prchni! (1980)
Zlatí úhoři (1979) (TV elokuva)
Tajemství hradu v Karpatech (1981)
Gustav Opočenský
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Korva (1970)
Smuteční slavnost (1969)
Ladislav Šimek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Poslední dopis (1973) (TV elokuva)
Som lärkor på tråden (1969)
Karel Hlušička
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Dobrý voják Švejk (1956)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (TV elokuva)
Ladislav Navrátil
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Varastettu ilmalaiva (1966)
Alexandr Dumas starší (1970) (sarja)
Jan Teplý st.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV elokuva)
Korva (1970)
Muž v pozadí (1995) (sarja)
Ladislav Frej st.
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Muž v pozadí (1995) (sarja)
Signum laudis (1980)
Zdeněk Kutil
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV elokuva)
Všichni dobří rodáci (1968)
Poslušně hlásím (1957)
Miroslav Nohýnek
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Poslední dopis (1973) (TV elokuva)
Muž v pozadí (1995) (sarja)
Signum laudis (1980)
Jiří Havel
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Poslední dopis (1973) (TV elokuva)
Královský život otroka (1992) (TV elokuva)
Lokis (1986) (TV elokuva)
Karel Urbánek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Věc Makropulos (1970) (teatteritallenne)
Egyptologové (1974) (TV elokuva)
Muži jdou v tmě (1975) (TV elokuva)
Emil Rohan
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Kuoleman nimi on enkeli (1963)
Věc Makropulos (1970) (teatteritallenne)
Čest a sláva (1968)
Pavla Maršálková
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV elokuva)
Tarkoin vartioidut junat (1966)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Věra Koktová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dobrý voják Švejk (1956)
Noc pastýřů (1993) (TV elokuva)
Pitkä matka (1948)