Ohjaus:
Juri OzerovSävellys:
Yuriy LevitinNäyttelijät:
Sergey Nikonenko, Vladimir Samoylov, Jan Englert, Fritz Diez, Larissa Ivanovna Golubkina, Barbara Brylska, Daniel Olbrychski, Vasili Šukšin (lisää)Näyttelijät
Michail Postnikov
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Taistelutanner (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Sergei Lyakhnitsky
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Taistelutanner (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Grigory Mikhaylov
Venäjän keisarikunta
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Taistelutanner (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Leonid Dovlatov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Taistelutanner (1971)
Morsiamen ryöstö kaukasialaisittain (1966)
Taistelu Berliinistä (1971)
Aleksei Presnetsov
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Taistelutanner (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Erich Thiede
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Taistelutanner (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Joachim Pape
Parhaat elokuvat:
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Taistelu Berliinistä (1971)
Coming out (1989)
Sepp Klose
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Taistelu Berliinistä (1971)
Spur des Falken (1968)
Suuren karhun pojat (1966)
Yuliya Dioshi
Parhaat elokuvat:
Sota ja rauha (1965)
Taistelutanner (1971)
Taistelu Berliinistä (1971)
Anatoliy Solovyov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Sljozy kapali (1982)
Legenda o Tile (1976)
Olet rakkaani, olet petoni (1978)
Evgeniy Zhukov
Parhaat elokuvat:
Služebnyj roman (1977)
Ščit i meč (1968) (sarja)
Bessmertnyj garnizon (1956)
Aleksey Glazyrin
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Sota ja rauha (1965)
Velho (1967)
Sotakaverit (1970)
Peter Marx
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Taistelutanner (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Pjotr Ščerbakov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Služebnyj roman (1977)
Sljozy kapali (1982)
Garaž (1979)
Roman Chomjatov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Csillagosok, katonák (1967)
Taistelutanner (1971)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Wieńczysław Gliński
Parhaat elokuvat:
Kanal - kirottujen tie (1957)
Taistelutanner (1971)
Marysia i Napoleon (1966)
Michał Adamczewski
Saksan valtakunta
Maciej Nowakowski
Puola
Mikhail Gluzsky
Ukraina
Parhaat elokuvat:
Obratnoj dorogi nět (1970)
Desyat negrityat (1987)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)