Ohjaus:
František MudraKäsikirjoitus:
Květa ŠkutchanováKuvaus:
Jaromír ZaoralSävellys:
Vadim PetrovNäyttelijät
Ivan Palúch
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Korva (1970)
Signum laudis (1980)
Ľubo Roman
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Raz, dva, tri (1985) (TV elokuva)
Slunce v síti (1962)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Adolf Kohuth
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Duhová kulička (1985) (TV elokuva)
Zlá krev (1986) (sarja)
Krajina s nábytkem (1986)
Přemysl Matoušek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Návštěva z vesmíru (1977) (TV elokuva)
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (TV elokuva)
Kamenný řád (1975) (sarja)
Karel Vochoč
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Všichni dobří rodáci (1968)
Návštěva z vesmíru (1977) (TV elokuva)
Kamenný řád (1975) (sarja)
Milan Šulc
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Den heta sommarens skuggor (1977)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Věčný tulák (1990) (TV elokuva)
Alexandra Gasnárková
Parhaat elokuvat:
Její pastorkyně (2012) (teatteritallenne)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Jankove hračky (1984) (TV elokuva)
Miroslav Horák
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (TV elokuva)
Kamenný řád (1975) (sarja)
Věčný tulák (1990) (TV elokuva)
Ivan Dědeček
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Únosy bez výkupného (1983) (TV elokuva)
Záviš a Kunhuta (1985) (TV elokuva)
Principálka (1986) (TV elokuva)
Zuzana Fišárková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Romeo, Julie a tma (1959)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Morgiana (1972)
Miloš Pavlín
Parhaat elokuvat:
Principálka (1986) (TV elokuva)
Nataša Baženová
Parhaat elokuvat:
Kamenný řád (1975) (sarja)
Haldy (1973) (sarja)
Skús ma objať (1991) (TV elokuva)
Jana Vaňková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Veijareitten kylä (1985)
Po stopách krve (1969)
Návštěva z vesmíru (1977) (TV elokuva)
Dagmar Veselá
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Housata (1979)
Až se vrátíš... (1947)
Večer s Oskarem Nedbalem (1974) (TV elokuva)
Osvald Albín
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Kamenný řád (1975) (sarja)
Pláňata (1975) (TV elokuva)
Tanková brigáda (1955)
Václav Antoš
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Marketa Lazarova (1967)
Kamenný řád (1975) (sarja)
Únosy bez výkupného (1983) (TV elokuva)
Vladimír Švabík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
S čerty nejsou žerty (1984)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Ondřej Malý
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Devadesátky (2022) (sarja)
Palava pensas (2013) (TV elokuva)
Stanislav Malý
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Udělení milosti se zamítá (2002) (TV elokuva)
Únosy bez výkupného (1983) (TV elokuva)
Arrowsmith (1997) (sarja)
Miloslav Holub
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Salaisuuksien saari (1958)
Korva (1970)
Parooni Münchhausenin uskomattomat seikkailut (1961)