Ohjaus:
Vladimir BortkoKuvaus:
Elena IvanovaSävellys:
Vladimir DashkevichNäyttelijät:
Aleksandr Baluev, Mikhail Boyarskiy, Aleksandr Bashirov, Elizaveta Boyarskaya, Anna Kovalchuk, Sergei Shakurov, Sergey Makovetskiy (lisää)Näyttelijät
Aleksandr Baluev
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Specnaz (2002) (sarja)
Oficery: Poslednije soldaty imperii (2006) (sarja)
Mikhail Boyarskiy
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Idiot (2003) (sarja)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (sarja)
Šerlok Cholms (2013) (sarja)
Aleksandr Bashirov
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Ubojnaja sila (2000) (sarja)
Zulejcha otkryvajet glaza (2020) (sarja)
Elizaveta Boyarskaya
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Admiral (2009) (sarja)
Ubojnaja sila (2000) (sarja)
Anna Karenina (2017) (sarja)
Anna Kovalchuk
Itä-Saksa
Parhaat satjat:
Admiral (2009) (sarja)
Jekatěrina (2014) (sarja)
Master i Margarita (2005) (sarja)
Sergei Shakurov
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Dead Mountain (2020) (sarja)
Piščeblok (2021) (sarja)
Velikaja (2015) (sarja)
Sergey Makovetskiy
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Likvidacija (2007) (sarja)
Zulejcha otkryvajet glaza (2020) (sarja)
Ирина Розанова
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Dostojevskij (2011) (sarja)
Konstantin Vorobyov
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Idiot (2003) (sarja)
Admiral (2009) (sarja)
Ubojnaja sila (2000) (sarja)
Valeriy Grishko
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Ubojnaja sila (2000) (sarja)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (sarja)
Vladimir Matveev
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Trockij (2017) (sarja)
Ubojnaja sila (2000) (sarja)
Master i Margarita (2005) (sarja)
Maksim Radugin
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Kriposna (2019) (sarja)
Игорь Головин
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Jekatěrina (2014) (sarja)
Ubojnaja sila (2000) (sarja)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (sarja)
Sergey Zamorev
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Dostojevskij (2011) (sarja)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (sarja)
Šerlok Cholms (2013) (sarja)
Yuriy Loparyov
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Dead Mountain (2020) (sarja)
Děti Arbata (2004) (sarja)
Ekaterina Reshetnikova
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Ubojnaja sila (2000) (sarja)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (sarja)
Mukhtar Gusengadzhiev
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Paršyvi vivci (2010) (sarja)
Major Větrov (2006) (sarja)
Vladimir Maryanov
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Master i Margarita (2005) (sarja)
Anna Karenina (2017) (sarja)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (sarja)
Gali Abaydulov
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Master i Margarita (2005) (sarja)
Ulicy razbitych fonarej (1997) (sarja)
Šerlok Cholms (2013) (sarja)
Mariya Zhiganova
Neuvostoliitto
Parhaat satjat:
Ulicy razbitych fonarej (1997) (sarja)
Mažor (2014) (sarja)