Sävellys:
Ladislav FaktorNäyttelijät:
Pavel Bobek, Petr Nárožný, Zuzana Burešová, Petra Němcová, Tereza Maxová, Karel Vejřík, Petr Slavík, Alena Mihulová, Vilma Cibulková, Viktor Polesný, Jiřina Jirásková, Stanislav Fišer (lisää)Jaksot(41)
-
13. komnata Pavla Bobka (S02E01)
-
13. komnata Petry Němcové (S02E02)
-
13. komnata Aleny Mihulové (S02E03)
-
13. komnata Stanislava Fišera (S02E04)
-
13. komnata Liběny Hlinkové (S02E05)
-
13. komnata Heleny Štáchové (S02E06)
-
13. komnata Romana Skamene (S02E07)
-
13. komnata Václava Neckáře (S02E08)
-
13. komnata Petra Jandy (S02E09)
-
13. komnata Remigia Machury (S02E10)
-
13. komnata Dušana Kleina (S02E11)
-
13. komnata Jany Kopecké (S02E12)
-
13. komnata Lenky Kořínkové (S02E13)
-
13. komnata Jožo Ráže (S02E14)
-
13. komnata Karla Weinlicha (S02E15)
-
13. komnata Tomáše Hanáka (S02E16)
-
13. komnata Luďka Soboty (S02E17)
-
13. komnata Ivana Martina Jirouse (S02E18)
-
13. komnata Ireny Obermannové (S02E19)
-
13. komnata Ladi Kerndla (S02E20)
-
13. komnata Michaely Kudláčkové (S02E21)
-
13. komnata Jitky Zelenkové (S02E22)
-
13. komnata Tomáše Halíka (S02E23)
-
13. komnata Martina Zounara (S02E24)
-
13. komnata Wabiho Daňka (S02E25)
-
13. komnata Pavly Sudové (S02E26)
-
13. komnata Báry Basikové (S02E27)
-
13. komnata Yvonne Přenosilové (S02E28)
-
13. komnata Daniely Filipiové (S02E29)
-
13. komnata Jana Přeučila (S02E30)
Näyttelijät
Karel Štědrý
Tšekkoslovakia
Parhaat satjat:
Píseň pro Rudolfa III. (1967) (sarja)
Uctivá poklona, pane Kohn (1992) (sarja)
Ivan Douda
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat satjat:
Neviditelní (2014) (sarja)
Dobrá čtvrť (2005) (sarja)
Luděk Sobota
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat satjat:
Česká soda (1993) (sarja)
Čtvrtníček, Šteindler a Vávra (1998) (sarja)
Okresní přebor (2010) (sarja)
Marta Kubišová
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat satjat:
Píseň pro Rudolfa III. (1967) (sarja)
Vyprávěj (2009) (sarja) - a.o.
Flash - Der Fotoreporter (1991) (sarja)
Helena Vondráčková
Tšekkoslovakia
Parhaat satjat:
Píseň pro Rudolfa III. (1967) (sarja)
Comeback (2008) (sarja)
Susedia (2006) (sarja)
Václav Neckář
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat satjat:
Píseň pro Rudolfa III. (1967) (sarja)
Až po uši (2014) (sarja)
Německé pohádky (1973) (sarja)
Zdeněk Rytíř
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat satjat:
Dynastie Nováků (1982) (sarja)
Jan Antonín Pacák
Böömin ja Määrin protektoraatti
Jan Neckář
Tšekkoslovakia
Parhaat satjat:
Až po uši (2014) (sarja)
Pavel Chrastina
Böömin ja Määrin protektoraatti
Marta Jandová
Tšekkoslovakia
Parhaat satjat:
Gympl s (r)učením omezeným (2012) (sarja)
Ordinace v růžové zahradě (2005) (sarja)
Doktoři z Počátků (2013) (sarja)
Petr Janda
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat satjat:
Bylo nás šest (1986) (sarja)
Horákovi (2006) (sarja)
V.I.P. vraždy (2016) (sarja)
Aleš Brichta
Tšekkoslovakia
Parhaat satjat:
Soukromé pasti (2008) (sarja)
Pavel Kříž
Tšekkoslovakia
Parhaat satjat:
The Scarlet Pimpernel (1999) (sarja)
Labyrint (2015) (sarja)
Ztracená brána (2012) (sarja)
Dušan Klein
Slovakian tasavalta
Parhaat satjat:
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (sarja)
Hříchy pro pátera Knoxe (1992) (sarja) - näyttelijä, opas
Trapasy (2007) (sarja)
Aleš Cibulka
Tšekkoslovakia
Parhaat satjat:
Zdivočelá země (1997) (sarja)
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (sarja)
Dobrá čtvrť (2005) (sarja)
Juraj Herz
Tšekkoslovakia
Parhaat satjat:
Gagman (1987) (sarja)
Fantom operety (1970) (sarja)
Petr Šmolka
Tšekkoslovakia