Ohjaus:
Dieter WedelSävellys:
Harold FaltermeyerNäyttelijät:
Ulrich Tukur, Jeanette Hain, Devid Striesow, Katharina Wackernagel, Uwe Ochsenknecht, Sibel Kekilli, Harald Krassnitzer, Marion Mitterhammer (lisää)Näyttelijät
Ulrich Tukur
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Muiden elämä (2006)
North Face - Pohjoisrinne (2008)
Valkoinen Nauha (2009)
Jeanette Hain
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Lukija (2008)
Werk ohne Autor (2018)
Honig im Kopf (2014)
Devid Striesow
Itä-Saksa
Parhaat elokuvat:
Perikato (2004)
Napola - Hitlerin eliittikoulu (2004)
Simpel (2017)
Katharina Wackernagel
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Baader Meinhof Komplex (2008)
Hotelli Adlon - elämää suurempi tarina (2013) (sarja)
Die Pfefferkörner und der Fluch des schwarzen Königs (2017)
Uwe Ochsenknecht
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Sukellusvene U-96 (1981)
Berlin Ku'damm (2016) (sarja)
Zeiten ändern Dich (2010)
Sibel Kekilli
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Die Fremde (2010)
Suoraan seinään (2004)
Der letzte Zug (2006)
Harald Krassnitzer
Itävalta
Parhaat elokuvat:
Margarete Steiff (2005) (TV elokuva)
Elly Beinhorn - Alleinflug (2014) (TV elokuva)
Das Mädchen auf dem Meeresgrund (2011) (TV elokuva)
Marion Mitterhammer
Itävalta
Parhaat elokuvat:
Die Vaterlosen (2011)
Pingpong (2006)
Die Toten vom Bodensee (2014) (sarja)
Kai Wiesinger
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Uskomaton menestystarina Comedian Harmonists (1997)
Wunderkinder (2011)
Nichts als die Wahrheit (1999)
Alexander Held
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Schindlerin lista (1993)
Baader Meinhof Komplex (2008)
Die Welle (2008)
Mariella Ahrens
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Polizeiruf 110 (1971) (sarja)
Ein starkes Team (1994) (sarja)
So ein Schlamassel (2009) (TV elokuva)
Dieter Laser
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Katharina Blumin menetetty maine (1975)
November (2017)
Der Unhold (1996)
Heinz Hoenig
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Sukellusvene U-96 (1981)
Herzlich willkommen (1990)
Messer im Kopf (1978)
Cordula Trantow
Saksan valtakunta
Hans-Jörg Assmann
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Schindlerin lista (1993)
Pilviin piirretty (2001)
Schimanski (1997) (sarja)
Robert Hunger-Bühler
Sveitsi
Parhaat elokuvat:
Labyrinth of Lies (2014)
Angst (1983)
Naked Among Wolves (2015) (TV elokuva)
Dieter Wedel
Saksan valtakunta
Bibiana Beglau
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Kammerflimmern (2004)
Der neunte Tag (2004)
Die Stille nach dem Schuß (2000)
Peter Striebeck
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Stiller Abschied (2013) (TV elokuva)
Der Untergang der Pamir (2006) (TV elokuva)
Kampf der Tiger (1988) (TV elokuva)
Peter Lerchbaumer
Itävalta
Parhaat elokuvat:
Krokotiilikartanon salaisuus (2012)
Der Tanz mit dem Teufel - Die Entführung des Richard Oetker (2001) (TV elokuva)
Die Konkurrentin (1997) (TV elokuva)