Näyttelijät
Božidara Turzonovová
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Romulus Veľký (1992) (TV elokuva)
Kým kohút nezaspieva (1972)
Karol Machata
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Polnočná omša (1962)
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Den heta sommarens skuggor (1977)
Karol Skovay
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Statočný zlodej (1958)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Posledná bosorka (1957)
Štefan Kvietik
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Medená veža (1970)
Boxer a smrť (1962)
Gustáv Valach
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Pštrosí večierok (1969) (TV elokuva)
Den heta sommarens skuggor (1977)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Jozef Kroner
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Liike pääkadulla (1965)
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Rysavá jalovica (1970) (TV elokuva)
Oldo Hlaváček
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Beta Poničanová
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Rok na dedine (1967) (TV elokuva)
Balada o Vojtovej Marine (1964) (TV elokuva)
Ženský zákon (1967) (TV elokuva)
Emília Vášáryová
Parhaat elokuvat:
Kotini on linnani (1999)
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Medená veža (1970)
Michal Dočolomanský
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
František Dibarbora
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Pštrosí večierok (1969) (TV elokuva)
Šíleně smutná princezna (1968)
Elo Romančík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Július Pántik
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Pštrosí večierok (1969) (TV elokuva)
Adolf Eichmann (1988) (TV elokuva)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Jozef Adamovič
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Rok na dedine (1967) (TV elokuva)
Demeterovci (1976) (TV elokuva)
Alojz Kramár
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV elokuva)
Liike pääkadulla (1965)
Sváko Ragan (1976) (TV elokuva)
Jozef Šándor
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Balada o siedmich obesených (1968) (TV elokuva)
Andersonvillský proces (1976) (TV elokuva)
Hernani (1967) (TV elokuva)
Zuzana Cigánová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Na skle maľované (1980) (TV elokuva)
Rok na dedine (1967) (TV elokuva)
Nepokojná láska (1975) (sarja)
Juraj Sarvaš
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jánošík I., II. (1963)
Štyridsaťštyri (1957)
Hernani (1967) (TV elokuva)
Juraj Paška
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Štyridsaťštyri (1957)
Hernani (1967) (TV elokuva)
Nepokojná láska (1975) (sarja)
Juraj Šebok
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Štyridsaťštyri (1957)
Andersonvillský proces (1976) (TV elokuva)
Hernani (1967) (TV elokuva)