Ohjaus:
Peter SehrSävellys:
Nikos MamangakisNäyttelijät:
André Eisermann, Jeremy Clyde, Udo Samel, Katharina Thalbach, Hansa Czypionka, Hermann Beyer, Johannes Silberschneider, Peter Lohmeyer (lisää)Näyttelijät
André Eisermann
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Schlafes Bruder (1995)
Das Schloß (1997) (TV elokuva)
Ludwig II (2012)
Jeremy Clyde
Yhdistynyt kuningaskunta
Parhaat elokuvat:
Tohtori Zhivago (2002) (TV elokuva)
The Moth (1997) (TV elokuva)
The Alan Clark Diaries (2004) (sarja)
Udo Samel
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Seitsemäs manner (1989)
Die Rebellion (1993) (TV elokuva)
In weiter Ferne, so nah! (1993)
Katharina Thalbach
Itä-Saksa
Parhaat elokuvat:
Honig im Kopf (2014)
Peltirumpu (1979)
Sofien valinta (1982)
Hansa Czypionka
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Hiljaisuuden takana (1996)
Im Winter ein Jahr (2008)
Aenne Burda, muodin voimanainen (2018) (TV elokuva)
Hermann Beyer
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Jakob der Lügner (1974)
Das Buschgespenst (1986) (TV elokuva)
Wie Feuer und Flamme (2001)
Johannes Silberschneider
Itävalta
Parhaat elokuvat:
Anne Frank: The Whole Story (2001) (TV elokuva)
Uskomaton menestystarina Comedian Harmonists (1997)
Die Rebellion (1993) (TV elokuva)
Peter Lohmeyer
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Heidi (2015)
Soul Kitchen (2009)
Bernin ihme (2003)
Dieter Laser
Saksan valtakunta
Parhaat elokuvat:
Katharina Blumin menetetty maine (1975)
November (2017)
Der Unhold (1996)
Uwe Ochsenknecht
Länsi-Saksa
Parhaat elokuvat:
Sukellusvene U-96 (1981)
Berlin Ku'damm (2016) (sarja)
Zeiten ändern Dich (2010)
Jan Škvor
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Všichni moji blízcí (1999)
Kaspar Hauser (1993)
Snow White: A Tale of Terror (1997)
Oldřich Vlach
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Periferie (2017) (teatteritallenne)
Poikaluokan vintiöt (1991)
Veijareitten kylä (1985)
Jiří Schmitzer
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Veijareitten kylä (1985)
Slavnosti sněženek (1983)
Jan Kehár
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Tři veteráni (1983)
Krakonoš a lyžníci (1980)
Barbara Lukešová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Muž v pozadí (1995) (sarja)
Ochránce (2021) (sarja)
Kukačka v temném lese (1984)
Václav Mareš
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Vrchní, prchni! (1980)
Zlatí úhoři (1979) (TV elokuva)
Tajemství hradu v Karpatech (1981)
Marcela Dürrová
Parhaat elokuvat:
Brouk v hlavě (1998) (teatteritallenne)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Případ Salieri (1991) (TV elokuva)
Karel Hábl
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Amadeus (1984)
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Adelheid (1969)
Kateřina Brožová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Gazdina roba (1992) (teatteritallenne)
Poprask na laguně (1996) (teatteritallenne)
Jacobowski a plukovník (1998) (teatteritallenne)
Dana Bartůňková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
S čerty nejsou žerty (1984)
Smích se lepí na paty (1986)
Setkání v červenci (1978)