Ohjaus:
Vladimir KhotinenkoKäsikirjoitus:
Arif AlievKuvaus:
Ilya DyominSävellys:
Aleksei RybnikovNäyttelijät:
Marat Basharov, Pyotr Kislov, Michał Żebrowski, Violetta Davydovskaya, Aleksandr Baluev, Mikhail Porechenkov, Dmitri Ulyanov, Arthur Smoljaninov (lisää)Juonikuvaukset(1)
After the brutal slaughter of Tsar Boris Godunov and his family, Russia descends into chaos. Guided by faith and mysticism, Andrey, the only witness to the massacre, transforms himself from servant to cavalier and sets off on a quest to save Princess Ksenia, the missing daughter of Godunov. Andrey joins forces with Prince Pozharski, the people's army leader, and faces down the Polish army in an explosive, blood-soaked battle for Moscow. (jakelijan virallinen teksti)
(lisää)Näyttelijät
Marat Basharov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Utomljonnyje solncem (1994)
Geroj (2016)
Pyotr Kislov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Pop (2009)
1612: Chroniki smutnogo vremeni (2007)
Michał Żebrowski
Puola
Parhaat elokuvat:
Pianisti (2002)
Tulella ja miekalla (1999)
Pręgi (2004)
Violetta Davydovskaya
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Aleksandr Baluev
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Specnaz (2002) (sarja)
Geroj (2016)
Mikhail Porechenkov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Mamy (2012)
Specnaz (2002) (sarja)
9. komppania (2005)
Dmitri Ulyanov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Izgnanie (2007)
Mała Moskwa (2008)
Arthur Smoljaninov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Moj pareň - Angel (2012)
9. komppania (2005)
Ivan Carevič i Seryj Volk (2011)
Viktor Shamirov
Parhaat elokuvat:
Čudo (2009)
1612: Chroniki smutnogo vremeni (2007)
Michaela Flenerová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Azazel (2002) (TV elokuva)
The Scarlet Pimpernel (1999) (sarja)
Blázni a děvčátka (1989)
Makar Zaporozhskiy
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Red Sparrow (2018)
Ťomnyj mir: Ravnověsije (2013)
1612: Chroniki smutnogo vremeni (2007)
Любовь Львова
Parhaat elokuvat:
Sergey Taramaev
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Berascejskaja krepasc (2010)
1612: Chroniki smutnogo vremeni (2007)
Obitajemyj ostrov (2008)
Aleksandr Samoylenko
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Cholop (2019)
Unohtunut sävelmä huilulle (1987)
Arytmia (2017)
Dmitriy Mukhamadeev
Parhaat elokuvat:
DMB (2000)
Po ščučjemu veleniju (2023)
9. komppania (2005)
Valeriy Prokhorov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Lyubovnik (2002)
1612: Chroniki smutnogo vremeni (2007)
Виктор Смирнов
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Gibel imperii (2005) (sarja)
Zamok (1994)
Vojna (2002)
Evklid Kyurdzidis
Parhaat elokuvat:
Specnaz (2002) (sarja)
Strana gluchich (1998)
Fotograf (2014)
Daniil Spivakovskiy
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
The Final Stand (2020)
Kazň (2021)
1612: Chroniki smutnogo vremeni (2007)
Sergey Vlasov
Neuvostoliitto
Parhaat elokuvat:
Admiral (2009) (sarja)
Kylmä kesä 1953 (1988)
977 (2006)