Ohjaus:
Yvonne VavrováKäsikirjoitus:
Daniela PříhodováKuvaus:
Laco KrausSävellys:
Jiří BulisNäyttelijät:
Juraj Rašla, Ida Rapaičová, Emil Horváth ml., Ľubomír Paulovič, Dagmar Edwards, Zuzana Skopálová, Mária Prechovská, Milada Rajzíková, Anton Šulík st., Adela Gáborová (lisää)Näyttelijät
Juraj Rašla
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Uprising (2001) (TV elokuva)
Všetci ľudia budú bratia (1996) (TV elokuva)
Štúrovci (1991) (sarja)
Ida Rapaičová
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Kubo (1965) (TV elokuva)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV elokuva)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Emil Horváth ml.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Na kometě (1970)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Demeterovci (1976) (TV elokuva)
Ľubomír Paulovič
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Divadelná komédia (1994) (teatteritallenne)
LENI (2015) (teatteritallenne)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Dagmar Edwards
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Ženské oddelenie (1991) (TV elokuva)
Díky za každé nové ráno (1994)
Jahňa chudobného (1992) (TV elokuva)
Zuzana Skopálová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Staroružová dráma (1989) (TV elokuva)
Nebojsa (1988)
Popolvár najväčší na svete (1982)
Mária Prechovská
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Pštrosí večierok (1969) (TV elokuva)
Rok na dedine (1967) (TV elokuva)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV elokuva)
Milada Rajzíková
Parhaat elokuvat:
Variácie slávy (1991) (TV elokuva)
Stávka s čertom (1987) (TV elokuva)
Štúrovci (1991) (sarja)
Anton Šulík st.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Je třeba zabít Sekala (1998)
Zuzanka Hraškovie (1991) (TV elokuva)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV elokuva)
Adela Gáborová
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Istun oksalla ja kaikki on hyvin (1989)
Straty a nálezy (1974) (sarja)
Jedenáste prikázanie (1977) (sarja)
Dáša Rúfusová-Mojžišová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Krajina s nábytkem (1986)
Psí život (1994) (TV elokuva)
Mesto Anatol (1988) (TV elokuva)
Monika Radványiová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Eygletiérovci (1986) (TV elokuva)
Poviem mu to sám (1979) (TV elokuva)
Jacobowski a plukovník (1990) (TV elokuva)
Viktor Blaho
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Hernani (1967) (TV elokuva)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Milan Bahúl
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Tančiareň (2013) (teatteritallenne)
Viimeinen lohikäärme (1996)
Vilma Jamnická
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Jánošík I., II. (1963)
Kubo (1965) (TV elokuva)
Juliana Ďurišová
Parhaat elokuvat:
Vlakári (1988)
Mário, zapískaj...! (1991) (TV elokuva)
Ján Mistrík
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Jankove hračky (1984) (TV elokuva)
Mário a kúzelník (1976) (TV elokuva)
Ján Géc
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Červené víno (1976) (TV elokuva)
Henrich IV. (1987) (teatteritallenne)
Hernani (1967) (TV elokuva)
Rasťo Mikula
Parhaat elokuvat:
Mário, zapískaj...! (1991) (TV elokuva)
Viera Štepová Radványiová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Medená veža (1970)
Boxer a smrť (1962)
Červené víno (1976) (TV elokuva)