Ohjaus:
Isaac FlorentineKäsikirjoitus:
Joe GaytonKuvaus:
Douglas MilsomeSävellys:
Mark SayfritzNäyttelijät:
Jean-Claude Van Damme, Scott Adkins, Todd Jensen, Stephen Lord, Gary McDonald, Andrée Bernard, Bianca Brigitte Van Damme, Bashar Rahal (lisää)Suoratoistopalvelut (1)
Juonikuvaukset(1)
Kovaotteinen poliisi Jack Robideaux (Jean-Claude Van Damme) saapuu Uuden Meksikon Columbukseen auttamaan rajavartiostoa taistelussa meksikolaista huumekartellia vastaan. Kartellilla on riveissään USA:n armeijan erikoisjoukoissa taistelleita sotilaita, joten tehtävä ei ole helppo. (SBS Discovery Media)
Näyttelijät
Jean-Claude Van Damme
Belgia
Parhaat elokuvat:
The Expendables 2 (2012)
Kung Fu Panda 3 (2016)
Kung Fu Panda 2 (2011)
Scott Adkins
Yhdistynyt kuningaskunta
Parhaat elokuvat:
Medusan sinetti (2007)
The Expendables 2 (2012)
Undisputed III: Redemption (2010)
Todd Jensen
Parhaat elokuvat:
Thick as Thieves (2009)
Warhead (1996)
Ninja (2009)
Stephen Lord
Yhdistynyt kuningaskunta
Parhaat elokuvat:
Legend (2015)
Raining Stones (1993)
Mrs Lowry & Son (2019)
Gary McDonald
Yhdistynyt kuningaskunta
Parhaat elokuvat:
Salaisuuksia ja valheita (1996)
Murha mielessä (2002) (sarja)
Kaikki tai ei mitään (2002)
Andrée Bernard
Yhdistynyt kuningaskunta
Parhaat elokuvat:
Chaplin (1992)
The Crying Game (1992)
Agatha Christie's Poirot (1989) (sarja)
Bianca Brigitte Van Damme
Yhdysvallat
Parhaat elokuvat:
6 luotia (2012)
Assassinatioin Games (2011)
Shepherd: Border Patrol, The (2008)
Bashar Rahal
Yhdistyneet arabiemiirikunnat
Parhaat elokuvat:
Boyka: Undisputed (2016)
The Angel (2018)
Stapki v pyasaka (2010)
George Zlatarev
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
The Expendables 2 (2012)
Undisputed II: Last Man Standing (2006)
Harmaa alue (2001)
Hristo Mitzkov
Parhaat elokuvat:
The Company (2007) (sarja)
Undisputed II: Last Man Standing (2006)
Spartacus (2004) (TV elokuva)
J.J. Perry
Parhaat elokuvat:
Hun shen shi dan (1998)
Get The Gringo (2012)
Full Impact (1993)
Atanas Srebrev
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Undisputed II: Last Man Standing (2006)
The Angel (2018)
Rakastin Pabloa, vihasin Escobaria (2017)
Radoslav Parvanov
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Undisputed III: Redemption (2010)
Undisputed II: Last Man Standing (2006)
In Hell (2003)
Teodora Duhovnikova
Parhaat elokuvat:
Vezdesushtiyat (2017)
Boyka: Undisputed (2016)
Shepherd: Border Patrol, The (2008)
Kaloian Vodenicharov
Parhaat elokuvat:
In Hell (2003)
The Tournament - tappava turnaus (2009)
Shepherd: Border Patrol, The (2008)
Borislav Iliev
Parhaat elokuvat:
Undisputed III: Redemption (2010)
The Tournament - tappava turnaus (2009)
Shepherd: Border Patrol, The (2008)
Radoslav Ignatov
Bulgaria
Parhaat elokuvat:
Echelon salaliitto (2009)
Shepherd: Border Patrol, The (2008)
Spiders (2013)