Esiintyjät
Jaromír Hanzlík
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Cyrano z Bergeracu (1986) (teatteritallenne)
Ikarův pád (1977) (TV elokuva)
Tažní ptáci (1983) (TV elokuva)
Zdeněk Svěrák
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dobytí severního pólu (2006) (teatteritallenne)
Záskok (1997) (teatteritallenne)
Dobytí severního pólu (1987) (teatteritallenne)
Jiří Adamec
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dlouhá míle (1989) (sarja)
Pokus o vraždu (1973)
Vím, že jsi vrah... (1971)
Jiří Adamíra
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (teatteritallenne)
Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV elokuva)
Byl jednou jeden dům (1974) (sarja)
Jaroslava Adamová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Balada z hadrů (1960) (teatteritallenne)
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Zlata Adamovská
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Poikaluokan vintiöt (1991)
Brouk v hlavě (2020) (teatteritallenne)
Brouk v hlavě (2002) (TV elokuva)
Ivana Andrlová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Princ a Večernice (1978)
Podnájemníci (1976) (TV elokuva)
Otec nebo bratr (1978) (TV elokuva)
Eliška Balzerová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Můj báječný rozvod (2008) (teatteritallenne)
Vrchní, prchni! (1980)
Blboun (2001) (teatteritallenne)
Dana Batulková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Záhadná paní Savageová (1997) (TV elokuva)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Trampoty pana Humbla (1997) (TV elokuva)
Jiří Bednář
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Vrchní, prchni! (1980)
Nebeští jezdci (1968)
Lekár umierajúceho času (1983) (sarja)
Vlastimil Bedrna
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
S čerty nejsou žerty (1984)
Bratři Karamazovi (1981) (teatteritallenne)
Limonadi Joe (1964)
Svatopluk Beneš
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Sňatky z rozumu (1968) (sarja)
Dobrý voják Švejk (1956)
Lucerna (1967) (TV elokuva)
Lucie Bílá
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dracula (1996) (teatteritallenne)
Anděl Páně 2 (2016)
Johanka z Arku (2003) (teatteritallenne)
Dagmar Bláhová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Hitler - pahan nousu (2003) (TV elokuva)
Am a Ea (1977) (teatteritallenne)
Hogo fogo Homolka (1970)
Yvetta Blanarovičová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Přítelkyně z domu smutku (1992) (sarja)
Vrať se do hrobu! (1989)
Travis (1996) (TV elokuva)
Pavel Bobek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Česká soda (1998)
Dvacet let Olympicu (1983) (konsertti)
Poslední motýl (1990)
Mahulena Bočanová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Muž v pozadí (1995) (sarja)
Dámský krejčí (2012) (teatteritallenne)
Žena z Korinta (1986) (TV elokuva)
Jiřina Bohdalová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dům na nebesích (1984) (teatteritallenne)
Těžká Barbora (1960) (teatteritallenne)
Pohádky pod sněhem (1985)
Blanka Bohdanová
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tažní ptáci (1983) (TV elokuva)
Ryba ve čtyřech (1987) (TV elokuva)
Romeo, Julie a tma (1959)
Jan Bonaventura
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Lotrando a Zubejda (1996)