Ohjaus:
Stanislav StrnadKuvaus:
Josef PávekSävellys:
Václav HybšNäyttelijät:
Ladislav Mrkvička, Jaroslav Drbohlav, Bronislav Križan, Josef Langmiler, Vlastimil Zavřel, Ladislav Trojan, Dana Batulková, Jitka Smutná (lisää)Näyttelijät
Ladislav Mrkvička
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tažní ptáci (1983) (TV elokuva)
Bratři Karamazovi (1981) (teatteritallenne)
Seitsemän miestä aamunkoitteessa (1964)
Jaroslav Drbohlav
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Ta chvíle, ten okamžik (1981)
Což takhle dát si špenát (1977)
Bronislav Križan
Slovakian tasavalta
Parhaat elokuvat:
Kubo (1965) (TV elokuva)
Naši synovia (1975) (sarja)
Námestie svätej Alžbety (1965)
Josef Langmiler
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Romeo a Julie na konci listopadu (1971) (TV elokuva)
Alexandr Dumas starší (1970) (sarja)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Vlastimil Zavřel
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (teatteritallenne)
Soudné sestry (2007) (teatteritallenne)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Ladislav Trojan
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Vrchní, prchni! (1980)
Smrt krásných srnců (1986)
Blboun (2001) (teatteritallenne)
Dana Batulková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Záhadná paní Savageová (1997) (TV elokuva)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Trampoty pana Humbla (1997) (TV elokuva)
Jitka Smutná
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Rok na vsi (1995) (teatteritallenne)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
Petr Skarke
Böömin ja Määrin protektoraatti
Parhaat elokuvat:
Smrt krásných srnců (1986)
Seikkailija Tom (1975)
Zánik samoty Berhof (1983)
Jindřich Hrdý
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dlouhá míle (1989) (sarja)
Přísahám a slibuji (1990) (sarja)
Příběh kriminálního rady (1994) (TV elokuva)
Jan Cmíral ml.
Parhaat elokuvat:
Signum laudis (1980)
Tajemství Ocelového města (1978)
Levé křídlo (1983)
Roman Hájek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Burning Secret (1988)
Prodavač humoru (1984)
Kaspar Hauser (1993)
Jiří Prager
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Jak básníci přicházejí o iluze (1984)
Křehké vztahy (1979)
Albert (1985) (TV elokuva)
Daniel Rous
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Devadesátky (2022) (sarja)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
The Scarlet Pimpernel (1999) (sarja)
Jitka Malíková
Parhaat elokuvat:
Mapa zámořských objevů (1978) (TV elokuva)
Had z ráje (1980) (TV elokuva)
Konečná stanice (1981)
Miriam Kantorková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Kam slunce nechodí... (1971) (TV elokuva)
Dívka na koštěti (1971)
František Hanus
Itävalta-Unkari
Parhaat elokuvat:
Cyrano z Bergeracu (1986) (teatteritallenne)
Ikarův pád (1977) (TV elokuva)
Byl jednou jeden král... (1954)
Miroslav Zounar
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
V zámku a podzámčí (1981) (TV elokuva)
Signum laudis (1980)
Brakýři (1983) (TV elokuva)
Jan Kuželka
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Amadeus (1984)
Vrchní, prchni! (1980)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Ladislav Chromík
Parhaat elokuvat:
Kluci z bronzu (1980)