Esiintyjät
Marek Lambora
Tšekki
Parhaat elokuvat:
Periferie (2017) (teatteritallenne)
Její pastorkyňa (2018) (teatteritallenne)
Princezna zakletá v čase (2020)
Lucie Bílá
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Dracula (1996) (teatteritallenne)
Anděl Páně 2 (2016)
Johanka z Arku (2003) (teatteritallenne)
Jan Cina
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Herec (2020) (sarja)
Malý princ (2018) (teatteritallenne)
Buko (2022)
Jiří Ployhar ml.
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Četnické humoresky (2001) (sarja)
České století (2013) (sarja)
Kristína Svarinská
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Sedmero krkavců (2015)
Volha (2023) (sarja)
Colette (2013)
Bolek Polívka
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Kotini on linnani (1999)
Poikaluokan vintiöt (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Jaroslav Plesl
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (teatteritallenne)
Teremin (2010) (teatteritallenne)
Ochránce (2021) (sarja)
Jiří Lábus
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
U Tlučhořů (2010) (teatteritallenne)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Ondřej Sokol
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Devadesátky (2022) (sarja)
Dámský krejčí (2012) (teatteritallenne)
Deskový statek (2008) (teatteritallenne)
Simona Babčáková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (teatteritallenne)
Ochránce (2021) (sarja)
Ve stínu (2012)
Jan Svěrák
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Nejistá sezóna (1987)
Pilviin piirretty (2001)
Nejasná správa o konci sveta (1997)
Tereza Ramba
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Amerikánka Vol. 9: V dětském sanatoriu (2020) (teatteritallenne)
BrainStorm (2008) (TV elokuva)
Amerikánka. Na vzletové ranveji (2022) (teatteritallenne)
Vojtěch Kotek
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2012) (teatteritallenne)
Palava pensas (2013) (TV elokuva)
I ve smrti sami (2004) (TV elokuva)
Marek Adamczyk
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Případy 1. oddělení (2014) (sarja)
Poslední závod (2022)
Lidice (2011)
Jiří Langmajer
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Král Lear (2003) (teatteritallenne)
Hiljainen tuska (1990)
Královský život otroka (1992) (TV elokuva)
Vojtěch Vodochodský
Tšekki
Parhaat elokuvat:
Ochránce (2021) (sarja)
Párty Hárder: Summer Massacre (2022)
BANGER. (2022)
Šimon Bilina
Tšekki
Parhaat elokuvat:
Lotte am Bauhaus (2019) (TV elokuva)
Běžná selhání (2022)
Zoo (2022) (sarja)
Eliška Křenková
Tšekkoslovakia
Parhaat elokuvat:
Amerikánka Vol. 9: V dětském sanatoriu (2020) (teatteritallenne)
Amerikánka. Na vzletové ranveji (2022) (teatteritallenne)
Volha (2023) (sarja)
Adam Mišík
Tšekki
Parhaat elokuvat:
Zátopek (2021)
Jak si nepodělat život (2019) (sarja)
BANGER. (2022)